Archyvai

Zucchero: „Mane įkvepia gyvenimas, mano meilė jam ir muzikai“

Po mėnesio į Lietuvą vėl atvyksta vienas garsiausių Italijos atlikėjų Zucchero. Šiauliuose ir Kaune balandžio 13-14 dienomis koncertuosiantis atlikėjas tikina jau pasiilgęs Baltijos šalių ir trokštantis kuo greičiau garsiausiais hitais ir naujausio albumo „Chokabeck“ pasidalinti su Lietuvos publika. Mūsų šalyje italų atlikėjas koncertuos trečią sykį. Dainininkas į Lietuvą sugrįš po penkerių metų pertraukos, pastarąjį kartą Zucchero viešėjo Vilniuje, 2007-aisiais.

Keturis dešimtmečius gerbėjų ausis džiuginantis 56-erių atlikėjas, kurio tikrasis vardas Adelmo Fornaciari, per savo karjerą yra pardavęs per 40 milijonų įrašų visame pasaulyje. Jo sąskaitoje – daugybė muzikinių apdovanojimų, tarp kurių ir du Pasaulio muzikos apdovanojimai ir prestižinio „Grammy“ nominacija.

Cukrumi (ital. Zucchero) pasivadinęs išskirtinio, kimaus ir melodingo balso savininkas pasakojo koncerto rengėjams nė pats nežinantis, kaip gyvendamas Italijos Toskanos regione susidomėjo ne tik roku, bet juodaodžiams būdinga muzika – bliuzu, gospelu. „Matyt, atradau „juodąją“ muziką vos gimęs. Buvau labai jaunas, kai pirmąsyk išgirdau Elvį Presley. Nors jis ir ne tamsiaodis, tačiau dainavo taip pat jausmingai kaip jie. Vėliau ėmiau domėtis bliuzu, soul muzika ir ritmenbliuzu. Yra taip daug puikių artistų – nuo Jimi Hendrixo ir Otiso Reddingo iki Mileso Daviso ir B.B.Kingo“, – teigė garsusis italas.

 

Nesididžiuodamas džiaugiasi išsipildžiusiomis svajonėmis

Per ilgą muzikanto karjerą Zucchero yra bendradarbiavęs su tokiais scenos grandais kaip Ray Charlesas, Stingas, Bono iš U2, Stevie Wonderis, Andrea Bocelli ir Luciano Pavarotti. „Kurdamas naujausią albumą „Chocabeck“ dirbau kartu su Brianu Wilsonu (legendinės grupės „The Beach Boys“ lyderis). Apie tai niekada nė nesvajojau, tai buvo fantastiška. Visi žmonės, su kuriais esu kartu dirbęs buvo man labai dosnūs dvasiškai. Žinoma, nuostabusis Luciano Pavarotti visada užims mano širdyje ypatingą vietą“, – sakė į Lietuvą netrukus atkeliausiantis muzikantas.

Zucchero teigimu, jo sėkmės paslaptis paprasta – tai muzikos kalba perduoti jausmai. „Žmonės sieja mane su mano dainomis ir net nesuprasdami kalbos, kuria dainuoju, jie pajaučia į melodiją įpintas emocijas. Mane įkvepia gyvenimas, mano meilė jam ir muzikai. Turiu nuostabią šeimą, puikius draugus ir galiu koncertuoti visame pasaulyje, tai labai svarbu. Kiekvienas naujas albumas man kaip kūdikis“, – šypsojosi dainininkas.

 

Dalinsis brangiausiais prisiminimais

Pasak jo, naujasis darbas „Chokabeck“ yra tarsi jo prisiminimų rinkinys. „Per visus metus, kol buvau scenoje tiek mėnesių praleidau keliaudamas, kad grįžęs į savo fermą Toskanoje nejučia vėl iškilo vaikystės prisiminimai. Kaimo tyla leido man mintimis sugrįžti į praeitį, į laiką, kai žmonės žinojo vieni kitus, gyvenimas buvo ne toks greitas ir vieni kitiems turėjome laiko. Šio albumo dainos atėjo iš mano gilumos, tai mylimi ir branginami prisiminimai. Jie kelia ašaras ir juoką, laimę ir liūdesį. Visi tai supras, juk jausmai visame pasaulyje vienodi“, – kviesdamas lietuvius į koncertą kalbėjo Zucchero.

Bilietų į balandžio 13-ąją Šiaulių arenoje ir balandžio 14-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančius Zucchero pasirodymus jau galima įsigyti svetainėje www.ticketpro.lt bei „Bilietų pasaulio“ kasose.