Archyvai

Žinia apie Caribou koncertą Vilniuje pasklido tarsi virusas

Gegužės 17 d., Vilnius, Nuolat efektingais renginiais stebinanti renginių erdvė – menų fabrikas „Loftas“ gegužės 30-ąją taps naujo originalių idėjų muzikoje bei jos pateikime nestokojančios komandos „Silence“ projekto premjeros vieta. Gyviems ypatingų atlikėjų pasirodymams skirtas ciklas „Silence Live“ debiutuoja su kritikų ir melomanų visame pasaulyje gerbiamo kanadiečių atlikėjo Caribou, į Vilnių atvykstančio su muzikantų grupe, koncertu.

Dešimt metų trukusios karjeros sprogimas

Dar 2000-aisiais slapyvardžiu Manitoba debiutavęs kanadietis matematikos mokslų daktaras

dėl teisinių problemų Caribou tapo po kelerių metų. Ne vieną singlą ir albumą išleidęs vienu įdomiausių šiuolaikinės elektroninės muzikos kompozitorių ypač ryškiai sužibo praėjusiais metais. 2010-ųjų balandį pasirodęs albumas „Swim“ ne vieno solidaus muzikinio leidinio bei interneto svetainės išrinktas svarbiausiu ar vienu svarbiausių metų darbu, o jo singlai „Sun“ ar „Odessa“ įvairiais pavidalais skambėjo turbūt absoliučioje daugumoje pasaulio klubų.

Šiuo metu Londone gyvenantis atlikėjas su muzikantų grupe pernai pasirodė esminiuose muzikos festivaliuose, gyvenimą „ant lagaminų“ tęsia ir šiandien. Todėl visiškai nenuostabu, kad Caribou koncertas Vilniuje vyks pirmadienį – per kelias dienas iki gegužės 30-osios kolektyvas pasirodys festivaliuose Ispanijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Iškart po „Silence Live“ muzikantai išvyks į Suomiją – Helsinkyje koncertas laukia jau antradienį.

Virusinis susidomėjimas pasirodymu Vilniuje

Vasaros planus jau besidėlioję ir išvykas į aktualių grupių koncertus ar festivalius planavę lietuviai netruko audringai sureaguoti į Caribou ir „Silence“ planą atlikėją atvežti į Vilnių. Įdomu tai, kad pirmiausia apie koncerto datą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė būtent Caribou atstovai, o penktadienio vakarą žinią pamatę atlikėjo gerbėjai netruko ją paskleisti tarp savo draugų ir pažįstamų. „Smagu, kad patiems kažkaip ypatingai startuoti iš esmės nereikėjo“, – šiuolaikinėms technologijoms dėkodamas šypsosi „Silence“ vadas didžėjus Vidmantas Čepkauskas arba Vidis.

 Koncerto laukia pripažinti melomanai

Radijo ir televizijos laidų vedėjas ir ypač platų muzikos spektrą klausytojams pristatantis didžėjus Rimas Šapauskas Caribou vadina metų atlikėju. „Jis beveik visuose svarbiausiuose metų festivaliuose grojo pernai, gros ir šiemet, o bilietai į solinius koncertus išgraibstomi mikliai. Juk vos paskelbus koncerto datą greit išvysi užrašą „Sold out“, – pasakoja R. Šapauskas. Ir prisipažįsta, kad užtenka „Youtube“ pasižiūrėti, kaip Caribou su grupe groja gyvai, kad neleistum sau savo akimis nepamatyti ir ausimis neišgirsti to gėrio „Lofte“.

Reklamos agentūros „Love“ kūrybos direktorius Tomas Ramanauskas, naktinio gyvenimo mėgėjams puikiai pažįstamas kaip didžėjų trijulės „Metal on Metal“ narys Miss America, taip pat buvo vienas pirmųjų, įsigijusių bilietus į renginį „Silence Live“. Negana to, jis į koncertą vesis ir visus agentūros „Love“ darbuotojus – štai kur rūpinimasis bendradarbių gerove!

„Caribou per pastaruosius metus išvengti galėjo tik visiškai šiuolaikinei muzikai abejingas žmogus. Juk jo kūriniai skambėjo visur – baruose, ausinukuose, diskotekose, tad net jei pavadinimas būtų negirdėtas, išgirdę pirmuosius „Odessa“ akordus tikrai linktelėsite – „Aaa, žinau“, – tvirtina aistra rinktiniams kinui ir muzikai pasižymintis T. Ramanauskas.

Anot jo, smagiausia, kad Caribou atvyksta gyvam koncertui su visa grupe, nes apie tokius pasirodymus reklamos specialistas yra girdėjęs gausybę gerų atsiliepimų, o atlikėju domisi nuo tada, kai šis vadinosi Manitoba. Beje, „Metal on Metal“ su Caribou yra bendravę ir remiksavimo reikalais, tad priežasčių apsilankyti „Silence Live“ T. Ramanauskas turi užtektinai. „Šiemet Vilniuje tikrai nebus aktualesnio koncerto“, – garantuoja jis.

„Silence Live“ su Caribou menų fabrike „Loftas“ – gegužės 30-ąją, pirmadienį. Bilietais į renginį prekiauja „Tiketa“, gegužės 19 d. (ketvirtadienį) jie brangs.