Archyvai

Vytenis Pauliukaitis: „Atrodo, kad „Complexions” nėra nieko neįgyvendinamo“

„Tai daugiakultūrinis baletas su savita šokio išraiška ir itin savitu požiūriu… Dar niekada neatrodė, kad puantus dėvėti yra taip smagu,“ – rašo „Washington Post“. „Muzikalumas, inovatyvumas, tikslas, nuoseklumas… Idealus sceninės erdvės išnaudojimas ir gebėjimas šokiu pasakoti istoriją,” – teigia „Los Angeles Times“. „Complexions“ taip aiškiai įrodė, jog mes gyvename super šokio amžiuje, kad net užėmė kvapą,“ – taškus ant „i“ sudeda leidinys „Dance Magazine“

Bene garsiausia ir madingiausia modernaus baleto trupė iš Niujorko „Complexions” jau gegužės 13 d. sostinės „Ūkio banko teatro arenoje“ surengs savo pirmąjį ir vienintelį pasirodymą Lietuvoje. Amerikiečių trupei neabejingi klasikinio baleto mylėtojai, profesionalai bei garsiausi modernaus teatro ir šokio festivalių lankytojai visame pasaulyje. Susižavėjimo šia trupe neslepia ir Lietuvos šokio profesionalai: Eglė Špokaitė, Vytenis Pauliukaitis, Petras Skirmantas bei Nerijus Juška.

Vytenis Pauliukaitis – didelis amerikiečių trupės gerbėjas

Žinomas TV režisierius Vytenis Pauliukaitis apie „Complexions” galėtų kalbėti labai ilgai. „Lietuvos modernaus šokio mėgėjų laukia išskirtinė diena,“ – sako jis. „Turėsime retą progą išvysti pasaulyje plačiai pripažintą originalią modernaus šokio trupę, dabar ypač dažnai matomą įvairiuose pasaulio šokio festivaliuose. Apie šią trupę daug rašo ir nagrinėja jos kūrybą „Dance magazine“ – vienas pagrindinių žurnalų pasaulyje, skirtų šokio menui. Prisipažinkime, kad retokai mūsų šalyje gastroliuoja su pačiomis karščiausiomis šokio naujienomis supažindinančios trupės. „Complexions” yra būtent tokia,“ – tęsia šokio žinovas.

„Klasikinio baleto, gatvės šokio, pantomimos elementai ir čia pat – griežti klasikinio baleto elementai – „Complexions” pasirodymuose viskas galima. Nepaprastas šokio dinamiškumas, veržlumas, savita plastika, jungianti, atrodo, nesujungiamus šokio elementus. Lietuvoje dažnokai matome įvairių trupių prastai šokančius, neparuoštus šokėjus, kurių pastangos judėti scenoje vadinamos „moderniu šokiu“ . Čia viskas profesionalu. „Complexions” šokėjai ypatingi, jų kūnai paklusnūs, puikiai treniruoti, galintys įgyvendinti įvairiausius choreografo sumanymus. Atrodo, kad jiems nėra nieko neįgyvendinamo,“ – amerikiečių trupei didžiausių simpatijų neslepia elegantiškasis Vytenis Pauliukaitis.

Eglė Špokaitė: „Tai tobula šokio technika, drąsa bei fantazija“

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Eglė Špokaitė sako, kad „Complexions” verta pamatyti, nes tai yra viena žymiausių šiuolaikinio šokio trupių pasaulyje (bent jau tarp šokio žinovų). „Jų pamatymas suteikia galimybę susipažinti su tuo, kas vyksta geriausio šokio pasaulyje šiandien, kokios šokio tendencijos, kokia jo ateitis. Be to, „Complexions” – tai tobula šokio technika, drąsa bei fantazija. Jau labai seniai Lietuvoje nesilankė visame pasaulyje žinoma profesionalų šokio trupė,“ – amerikiečius giria garsiausia Lietuvos baleto artistė.

Legendinis baleto šokėjas Petras Skirmantas sako, kad „Complexions” yra aukščiausio lygio šiandienos šokio trupė ir jau seniai norėjo ją pamatyti gyvai. „Vieno iš trupės įkūrėjų Desmond Richardson kūno šokis – tai tiesiog muzika, o judesio amplitudė peržengia sveiku protu suvokiamas ribas. Jis taip pat tobulai šoka ir pagal klasikinę bei šiandien populiarią muziką. Ką kalba Desmond kūnas puikiai suvokiama be žodžių. Pagrindinio choreografo Dwight Rhoden kompozicijos alsuoja novatoriškumu, nepaprastu muzikos ir ritmo pojūčiu. Jo kuriama choreografija – tai naujas, savitas žodis šiuolaikiniame šokio pasaulyje. Dėl to visai nenuostabu, kad bet kuriame pasaulio kampelyje žiūrovai plūsta į „Complexions” pasirodymus, ploja pagauti ekstazės ir tampa šios kompanijos gerbėjais,“ – teigia P. Skirmantas.

Baleto primarijus Nerijus Juška paklaustas, kodėl verta ateiti į „Complexions” pasirodymą, buvo labai konkretus: „Nes Lietuvoje nebūna tokių renginių! Tiek nuostabių šokėjų su stipriu klasikiniu ir ne tik klasikiniu pasiruošimu. Daug sunkių techninių vitražų… Žiūrėjau į juos šokančius užspaudęs kvėpavimą,“ – sako šiandien labai populiarus baleto šokėjas.

 

Paskutiniai išankstiniai bilietai, kurių iš viso buvo tik 800, visose TIKETA kasose.

Nauji „Complexions“ video:

 

„Complexions“ video: