Archyvai

“Viskas arba nieko” – festivalyje Taline

Gegužės 31 d. teatras “cezario grupė” vieną naujausių savo spektaklių “Viskas arba nieko” pagal režisieriaus Cezario Graužinio pjesę pristatė Taline, Estijos festivalyje “NB Festival”.

Festivalyje “Viskas arba nieko” buvo įdomus gausiam žiūrovų būriui iš skirtingų šalių. Po spektaklio vykusioje diskusijoje festivalio kritikai įžvelgė pasąmonės ir sąmonės sąlytį, sąmonės ir prisiminimų srautą: “tarsi erdvėje tvyrotų prisiminimai, kurie išnyra, dingsta ir vėl sugrįžta. Tai filosofavimas apie tai, kaip kuriama, tai teatras apie teatrą, istorija apie istoriją”. Kritikams patiko švarios erdvės scenoje pojūtis ir įvaizdžių kūrimas “iš nieko”.

Spektakliai ir festivalio renginiai vyko teatre “No 99”. Įdomu, kad pats teatras savo nuolatinius spektaklius rodė specialiai šios vasaros sezonui iš šiaudų pastatytoje konstrukcijoje, pavadintoje “The Straw Theatre”.

Festivalyje, trukusiame keturias dienas, savo spektaklius taip pat rodė teatrai iš Pietų Korėjos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Vokietijos ir Brazilijos.

“NB festivalis” (NB Festival), įsteigtas 1992 m. organizacijos Assitej Estonia, o dabartinį pavadinimą įgijęs 2002 m., vyksta kas dvejus metus skirtinguose Estijos miestuose.

Tai nėra pirmasis estų publikos susitikimas su C. Graužinio kūryba: 2006 m. “cezario grupė” dalyvavo Estijoje, Rakverės mieste vykstančiame festivalyje “Baltoscandal” su spektakliu “Pasikėsinimai (TM)”.

Birželio mėnesį “cezario grupės” dar laukia gastrolės Švedijoje, kur trijuose miestuose bus parodytas Cezario Graužinio spektaklis “Drąsi šalis”.