Archyvai

Vinilininkų susitikimui „Opium“ vadovaus Felix Dickinson

Nors muzika pasiekia mus pačiais įvairiausiais būdais ir formatais, sunku nepritarti, kad jausmas, kai adata paliečia plokštelėje įrėžtą griovelį – nenusakomas. Vasario 19-ąją, šeštadienį klube „Opium“ šio jausmo išpažinėjų, besipuikuojančių savo vinilų kolekcijomis, bus kaip niekad gausu. Vinilo mėgėjų susitikimui čia vadovaus britas Felix Dickinson.

Įvairiems melomanų ratams dėl tam tikrų priežasčių pažįstamas Felix Dickinson visų pirma didžiuojasi savo leidykla „Cynic Records“. Ši kompanija tapo savotišku „Ugly Music“, kurios veiklą kuravo Felix ir Tony Lee, tęsiniu. Įrašų „Cynic Records“ per kelerius metus išleista santūriai nedaug, bet kompanijos pristatomi vardai „Das Etwas“, „Foolish & Sly“, „Dedication“ (projektas su „Kaunas Jazz“ grojusiais japonais „Cro-Magnon“), „L.H.A.S. Inc“, „The Fanglers“ ir kt. – tai vis chameleoniško „Opium“ svečio būsenos ir bendri projektai su kitais atlikėjais. O kur dar „Bastedos“ pasirašinėjami editai! Būtent todėl drąsu, bet teisinga sakyti, kad daugelis eklektišką skambesį mėgstančių didžėjų savo krepšiuose rastų bent po vieną Felix Dickinson įrašą. Šviežiausias dvipusis jo ir Jaime Read, arba „L.H.A.S. Inc“, vinilas „Dusk Til Dawn / Liquid Soul Drops“ jau graibstomas iš lentynų.

Prieš penkiolika metų pirmąją plokštelę „The Drive“ išleidęs ir dar anksčiau vakarėlius Londone ir Braitone organizuoti ėmęs kolekcionierius, didžėjus ir prodiuseris prisimena, kad dešimties metų būdamas jau lankėsi David Bowie koncerte. O vėliau viskas lyg sniego lavina sukosi taip, kad ties vienu stiliumi nusėsti lyg ir nebuvo kada.

Savo netradicinio skambesio vinilų kolekciją, nesibaimindamas pamesto bagažo kartėlio, didžėjus dažnai krauna į lėktuvus ir skrenda į Australiją ar Japoniją, groja festivaliuose gimtojoje Anglijoje ar vis dar egzotiškoje Kroatijoje. Pastaruoju metu Felix su kolegomis dažnai galima išvysti bei išgirsti Londone vykstančioje renginių serijoje „Bad Passion“.

Savo mylimas plokšteles į „Opium“ šeštadienį taip pat gabens keturi lietuvaičiai. Tai – radijo laidos, tinklaraščio ir plokštelinių šokių „Bangos“ vedlys Ryklys, kosmonautų sąjungos „Cosmovast“ pirmininkas Synthsoulsizer, „Opus 3“ brangakmenio „Mix Subas“ šefas Loranas Vaitkus bei „Partyzanų“ senbuvis Gvidas. Vinilo griovelius į vaizdą transformuos Jurgelė („Rut Rut“).

Bilieto kaina iki vidurnakčio – 10Lt, vėliau – 15Lt.