Archyvai

Vilniuje vietą randa ir egzotiškų gėrimų mėgėjai

Blaškantis po naktinę sostinę apėmusį jaudulį dažnai norisi pratęsti jaukioje ir kartu įkvepiančioje aplinkoje. Kas geriau galėtų patenkinti tokį poreikį, nei senove dvelkiantys rūsiai su arkomis, kupolais bei preitimi alsuojančiomis sienomis. O jei tokioje erdvėje galima rasti mintis išblaškančią muziką, šypsenomis pasipuošusį personalą bei spalvingus ir visiems skoniams įtinkančius kokteilius, ten traukti norisi savaime.

Vilniaus senamiestyje įsikūręs „Mojito naktys” baras savaitgaliais kviečia užsimiršti ir atsiduoti nakties magijai su egzotišku kokteiliu rankoje. Čia laukiami sparnuotos sielos ir noru gyventi trykštantys žmonės, kurie vertina ne tik gerą muziką ir linksmai nusiteikusią publiką, bet ir mėgsta pasilepinti skaniu gėrimu.

Šioje vietoje ant jūsų nesupyks, jei pagautas aistros užšoksite ant baro ir lyg pašėlusi kojotė užvesite likusius dar labiau atsiduoti naktinių linksmybių ritmui. Tuo pačiu nesupyksite ir jūs, jei lyg iš dangaus būsite apipiltas gaivinančiu dušu ar kas nors netyčiom pavaišins jus gėrimu. Apie tokius ir daugelį kitų baro nuotykių pasišnekėti prisėdome su žmogumi, kuris tokius nuotykius mato iš kitos baro pusės.

Saulius “Mojito naktyse” barmenu dirba jau kelis metus ir panašu, jog kol kas jaučiasi savo rogėse. Komunikabilus ir šiltas keliones mėgstantis jaunuolis savo profesinę karjerą pradėjo egzotiškajame Kipre, kur netruko pajusti, jog šis darbas jam yra prie širdies. Vilniuje kartu su kolegomis jis ne tik paruoš jūsų pasirinktą kokteilį, bet ir išklausęs jūsų norus pagamins kažką unikalaus – tai, ką gersite tik jūs.

Su Saulium prisėdome jaukiam pokalbiui apie kokteilius, naktinių gyventojų įpročius bei baro personalo indėlį į vakarėlio atmosferą.

Sauliau, kaip manai – ko reikia sėkmingui barui?

Žinoma, muzika ir aplinka yra labai svarbu, bet manau, kad svarbiausia turėti gerą personalą, kuris trauktų žmones. Aplinka gali būti labai graži, muzika pasakiška, bet jei už baro stovės žmonės be nuotaikos ir be energijos, nieko gero iš to nebus.

Ką barmenas gali padaryti, kad svečiams būtų linksmiau?

Subtilybių čia nėra daug – manau svarbiausia būti nuoširdžiam ir draugiškam. Žmonės, kurie tai priims, su tavim bus tokie patys, nepatenkinti gal ir išeis. Su tais, kurie lieka bendrauti yra smagu, tuo pačiu ir jie gerai jaučiasi – manau tai ir yra svarbiausia.

Svarbu nestovėti kaip zombiui ar robotui. Jei žmogui sakai „labas“ vietoj „labas vakaras“ riba tarp kliento ir darbuotoju išnyksta. Gali sudaužti rankom, pasiklaust kaip sekasi, pasiūlyti vieną ar kitą gėrimą ir bendravimas jau iš karto užsimezga.

Kada prasideda ir baigiasi tavo darbo naktis?

Prasideda maždaug nuo septintos valandos vakaro, kai atėjęs į barą pradedu ruoštis ir tvarkytis, o baigiasi dažniausiai paryčiais.

Gal turi labiausiai atmintyje įstrigusį gėrimą?

Tas, kurį pirmą išmokau – San Francisko. Jis yra klasikinis, žinomas visam  pasaulyje.

O ką pats labiausiai mėgsti gerti?

Aš pats labai paprastai mėgstu – romas su „Cola“ ir laimu.

Ar kuri naujus receptus? Kaip į juos reaguoja valdžia, lankytojai?

Esu ir pats sukūręs, visada galvoju, ekperimentuoju. Mūsų bare yra vien kokteiliai ir mes bandome prisitaikyti prie klientų skonio. Nors meniu yra gana platus, žmogus gali ir pats užsisakyti norimo skonio kokteilį. Manau ir jam ir man pačiam yra smagiau, kai ką nors sukuri ekspromtu.

Tai tavęs galima paprašyti ir individualaus kokteilio?

Aišku. Gali pasakyti kokio skonio norėtum – saldesnio ar rūgštesnio. Truputį pamąstysiu ir bandysiu kažką pagamint. Nors ne visada pavyksta iš pirmo karto, dažniausiai žmonės lieka patenkinti.

O esi patyręs kokių nors  kurioziškų nutikimų darbe?

Šiaip jų pasitaiko vos ne kasdien. Žmonės krenta nuo baro, buvo atvejis kai barmenas paslydęs krito. Aišku viskas baigėsi laimingai, bet iš šono tai greičiausiai atrodė juokingai ir linksmai.

Bet tikriausiai smagiausias įvykis buvo kai viena mergina lenkėsi kažko paprašyt ir žvakė nudegino pusę plaukų. Nei juoktis, nei verkt – kažkaip pasimečiau, mergina irgi. Atrodė visai linksmai, nors jai gal ir nebuvo labai smagu, bet mes visi buvome supratingi ir viskas baigėsi laimingai.

Ar būna tokių, kurie prašo nemokamo gėrimo? Gal turi paruošęs atsakymą tokiems klientams?

Pats pirmas – „Už ką?“. Šiaip labai nemėgstu tokių žmonių. Būna linksmų lankytojų, kurie atėję linksminasi, perka gėrimus, visus išjudina, pralinksmina, kartu ir man smagu – tokių kartais negaila simboliškai pavaišint, bet įžūlių labai nemėgstu.

Kokie gėrimai pas jus populiariausi?

Yra gal keturi pagrindiniai – „Cuba Libre“, kurį manau žmonės geria visame pasaulyje, tas pats „Mojito“, „Cosmopolitan“ ir visokie maišyti degtinės kokteiliai.

Man dar labai džiugu, kad kokteilių kultūra Lietuvoje pastebimai plečiasi. Tai tampa madinga ir manau kad ir ateityje jie taps vis populiaresni.

Ar žmonės palieka arbatpinigių barui?

Iš tikrųjų lietuviai palieka net daugiau nei užsieniečiai. Iš užsieniečių „arbatos“ paliks vos vienas kitas iš dešimties. Nežinau, gal jie galvoja, kad tai įskaičiuotą į kainą. O lietuvaičiai – įvairiai – jei žmogum pasirūpinsi, įtrauksi į gėrimo procesą, su juo susidauši – jam tai patiks ir tikrai paliks ne du, ne tris ir ne dešimt litų.

Ar skiriasi lietuvių ir užsienio svečių požiūris į naktinį gyvenimą?

Užsieniečiai gal būna labiau atsipalaidavę. Jiems nereikia daug alkoholio, norint pasilinksminti. O lietuvaičiai pirmas kelias valandas būna susikaustę, o apšilus neužilgo išlenda lietuviškas mentalitetas. Tada jau prasideda tvarkingas chaosas, kuriame viskas vyksta ekspromtu.

Kokių tautybių užsieniečių tenka sutikti dažniausiai?

Daugiausiai teko sutikti skandinavų, būna britų, bet šiaip sunku atsakyt vienareikšmiškai, nes ateina labai įvairių žmonių.

Ko žmonės ateina į tavo klubą – susirasti antrą pusę, paklausyti muzikos ar tiesiog užsimiršti minioje?

Matyt žmonės jaučia, kad pas mus linksma. Jie žino, kad atėjus bus gera atmosfera, daug žmonių, daug merginų, gera muzika, linksmi ir paslaugūs barmenai ir vakarėlis užsisuks iki pat paryčių. Manau užsienio svečiai to nežinodami ateina vedini kitų tikslų, bet galiausiai pasilieka čia ilgiau ir siaučia su visais iki pat pabaigos.

Kaip manai, ko dar trūksta naktinei sostinei?

Galbūt reiktų didesnės barų įvairovės ir mažiau mėgdžiojimų. Atsidarius vienam barui neužilgo atsiranda trys panašūs. Trūksta pasirinkimo kur žmonės galėtų nueiti. Žinoma, Vilnius nėra toks didelis miestas, tačiau vis tiek įvairovės galėtų būti daugiau.

 

 

Informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.