Archyvai

Vilniuje miuzikle „Čikaga“ pasirodys unikalus artistų sąstatas

Balandžio 28 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje sostinės publikai pirmą kartą bus pristatytas iškiliausias Lietuvoje pastatytas Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“. Nors scenoje sostinėje tradiciškai pasirodys kone pusšimtis artistų, šį kartą miuziklo artistų sąstatas bus unikalus ir, kaip sako miuziklo režisierė Rūta Būnikytė, aistringai emocionalus.

Pagrindinius vaidmenis miuzikle „Čikaga“ kurs grupės „el Fuego“ narys ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Rokas Spalinskas (advokatas Billis Flynnas), egzotiškos išvaizdos aktorė Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė (žudikė Velma Kelly) ir charizmatiškoji Kauno muzikinio teatro solistė Gabrielė Bielskytė (žudikė Roxie Hart). Scenoje taip pat pasirodys Gytis Šimelionis (seržantas Fogertis) ir Evelina Šimelionė (žudikė Eni), Kristina Jatautaitė-Stanevičienė (Mama Morton), Dominykas Vaitiekūnas (Eimosas Hartas) ir kt.

„Kiekvienas spektaklio pastatymas dažniausiai turi dvi sudėtis. Miuziklas „Čikaga“ nėra išimtis. Bendras miuziklo atlikimo vaizdinys – ryškus charakteringas muzikinis išpildymas. Tokiu prioritetu vadovaudamiesi skirstome sudėtis, nors abi jos yra puikios. Galiu atskleisti, kad Vilniuje turėsime aistringai emocionalią artistų sudėtį“, – sako režisierė.

Nors visi scenoje Vilniuje pasirodysiantys artistai jau yra pasirodę bent viename iš jau penkių „Čikagos“ parodymų, toks jų sudėties variantas scenoje bus pirmą kartą. Įdomus faktas, kad ir Brodvėjaus scenoje rodomos „Čikagos“ artistų sąstatas nuolat kinta – keičiasi ne tik antraplanių, bet ir pagrindinių vaidmenų atlikėjai. Miuzikle pasirodė tokios šou pasaulio žvaigždės kaip Usher, Brandy, Melanie Griffith, Jerry Springer, Brooke Shields, Kevin Richardson, Ashlee Simpson, Sofia Vergara, Mel B ir kt.

„Iš vienos pusės turėti vieną sudėtį yra patogu, tačiau kiekvienas naujas partneris visada palieka neramią ir aktyvią improvizacinę aktorystės pusę. Visada gali sulaukti naujos spalvos, gesto ir tai kurs gyvesnę šalia esančių aktorių sceninę būseną. Artistų sąstato pokyčiai daro mūsų miuziklą gyvu, pulsuojančiu ir nuskambančiu įvairiomis spalvomis“, – aiškina režisierė.

Miuziklui „Čikaga“ artistų buvo ieškoma ne tik Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Vaidmenims sukurti čia nepakanka vien gero vokalo – ne mažiau svarbus ir aktorystės menas bei choreografiniai gebėjimai. Speciali atranka buvo daroma ne tik į solinius vaidmenis, bet ir į ansamblį bei šokėjų trupę. Iš viso scenoje „Siemens“ arenoje pasirodys 47 artistai.

„Miuziklo libretas yra parašytas mažesnei trupei, tačiau mes išsikėlėme sau kiek kitus tikslus, tad mūsų kūrybinio kolektyvo sudėtis padidėjo. Jei lygintume su originaliu Brodvėjaus pastatymu, mūsų arenoms pritaikytos „Čikagos“ šokėjų trupė yra didinta, o ansamblis papildytas ne tik Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choro kolektyvo nariais, bet ir kviestiniais atlikėjais“, – atskleidžia R. Būnikytė.

„Čikaga“ legendinį miestą vaizduoja trečiajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kuomet čia klestėjo kriminalinis pasaulis ir skambėjo džiazo ritmai. Kūrinio epicentre – dvi miesto žudikės, užrakintos Kuko apygardos Čikagos kalėjime. Naktinio klubo žvaigždė Velma kali už vyro ir sesers žmogžudystę, kurią įvykdė užtikusi juodu lovoje. Choro mergaitė Roxie nusikalto nugalabijusi meilužį, su kuriuo apgaudinėjo savo vyrą. Nenorėdama prarasti populiarumo ir žvaigždės blizgesio Velma pagalbon pasitelkia kalėjimo matroną Mama Morton ir nei vienos bylos nepralaimėjusį advokatą Billy Flynną. Velmos įkalinimas atsiduria pirmuosiuose žiniasklaidos puslapiuose ir taip ji ruošiasi sensacingam sugrįžimui į šou pasaulį. Tačiau Roxie taip pat pasirodo esanti nepėsčia ir iš savo rankovės ima traukti slaptus ginklus…

Bilietai į miuziklą „Čikaga“ Vilniaus „Siemens“ arenoje brangs balandžio 6 d. Bilietus platina „Tiketa“.