Archyvai

Vilnių užplūdo salsos aistra

Šeštadienį Lenkų kultūros namus užplūdo salsos aistra. Čia įvyko didysis 4-ojo Tarptautinio salsos festivalio vakaras, kuriame ne vienam teko išbėgti laukan ar atsikimšti buteliuką šalto vandens numalšinti karštį, užliejantį besisukant aikštelėje salsos ritmu. Čia šoko visi – jau pramokę keleto salsos ar bachatos žingsnelių, šokio meistrai ir pirmą kartą į tokį renginį atklydę smalsuoliai.

Prieš prasidedant vakaro programai, skambėjo gyva muzika, o aikštelėje pamažu klubais ėmė siūbuoti vis daugiau porų. Visos jos kiek po 23 val. buvo pakviestos arčiau scenos, kurioje vieną po kitos keitė profesionalūs šokėjai.

Po kelių kraują kaitinančių porų pasirodymų, publika atsipalaidavo ir negailėjo gausių ovacijų šokio meistrams. Ypatingo publikos palankumo susilaukė šiuo metu Brazilijoje gyvenanti buvusi klaipėdietė Aistė Kalabuchova ir jos partneris brazilas šokėjas Arthuras Gontijo. Savo šokį pora paįvairino veneciškomis kaukėmis.

Po šios poros padėkos žodžio tarti į sceną išėjo festivalį rengusios Vilniaus salsos mokyklos „Salsa sisters“ viena iš įkūrėjų Ieva Dadurkaitė.

„Ačiū visiems, kurie susirinko, ypatingai tiems, kurie čia pirmą kartą. Tikiuosi jums labai patinka“, – kalbėjo viena iš festivalio rengėjų, negailėdama padėkos žodžių ir visai komandai, prisidėjusiai prie festivalio organizavimo, bei rėmėjams.

Toliau sekė pirmą kartą Lietuvoje viešinčio Mouaze pasirodymas. Jis – vienas iš garsiausių prancūziškojo salsos atstovų. Kaip ir daugelis Vilniaus salsos festivalio svečių, jis puikiai šoka daugybę kitų šokių, o kaip atlikėjas yra apkeliavęs daugiau kaip 10 pasaulio šalių. Scenoje jam teko susitikti su tokiomis pasaulinio masto lotynų muzikos žvaigždėmis kaip Eddie Palmieri, „Spanish Harlem Orchestra“ ir Andy Montanez. Publika Mouaze negailėjo plojimų.

Na, ir galiausiai į sceną žengė bene ryškiausios festivalio žvaigždės – Troy Anthony ir Jorjet Alcocer. Ši šokėjų pora iš Hiustono (JAV) nepaprastai populiari visame pasaulyje, kviečiama į prestižiškiausius salsos renginius. Jorjet neretai vadinama universaliausia planetos šokėja, nes, be salsos, puikiai šoka tango, svingą, hastlą ir daug kitų šokių. Jos partneris – pasaulyje vienas geidžiamiausių salsos šokėjų, mokytojų ir renginių vedėjų. Be kita ko, jis yra ir puikus salsos istorijos žinovas.

Po pasirodymų, įkaitinusių vakaro dalyvių kraują, grįžę į sceną šokio meistrai ir organizatoriai padėkojo publikai. O tada atėjo pastarosios eilė parodyti tai, ką išmoko festivalio metu vykstančiuose mokymuose.

Londone gyvenantis šokėjas ir choreografas Moe Flex, dar vadinamas „Plačiausia salsos šypsena“, visą publiką subūrė šokti. Su M.Flex pasikartoję uždegančius judesius, salsos mėgėjai užpildė visą šokių aikštelę ir siūbavo klubais iki paryčių.

 

Nuotraukos ir informacija © Vilnius by Night. Griežtai draudžiama kopijuoti bei platinti be vilniusbynight.lt sutikimo.