Archyvai

Vilnių iš žiemos sąstingio kels veiklų ir muzikos festivalis „Judesy”

Jau vasario 23 d. visus festivalių mylėtojus iš žiemos miego keltis ir pavasariui ruoštis kvies bene pirmasis šiais metais (tokio pobūdžio) festivalis „Judesy”. Tai muzikos, judesio ir veiklų festivalis, skatinantis ne tik keliauti, pažinti, atrasti, bet ir kurti. Festivalis vyks aktyvaus laisvalaikio centre „Kablys“.

„Tai kiek kitokio formato festivalis nei esame įpratę. Dieną mes kviesime susipažinti su aktyviais žmonėmis ir organizacijomis, pasiklausyti galybę įkvėpiančių ir, svarbiausiai, įdomiai pasakojamų tikrų istorijų, sudalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, pasižiūrėti kelioninių filmų, o vakare trypti iki ryto, klausantis ypatingos mūsų paruoštos muzikinės programos“, – sako Rasa Morkūnaitė, viena iš festivalio organizatorių.

Pasak R. Morkūnaitės, judėjimas festivalyje įprasminamas įvairiomis išraiškos formomis: sklindančiais muzikos garsais, šokiu, fotografijose užfiksuotomis judesio akimirkos, veiksmo kupinais kelioniniais filmais ir kt.

Įkvėpiančiomis istorijomis festivalio metu dalinsis būrys netradicinių ar mažiau įprastų keliavimo būdų šalininkų. Keliautojų komanda „Špikis“ pasakos apie ekologišką ir alternatyvų keliavimo būdą po pasaulį – dviračius. Parasparnių pilotų komanda iš Skraidom.lt pasakos apie skrydžius paraspaniais ir kaip to išmokti. Apie dvasinę ekstremalaus meno discipliną – parkūrą, kalbės komanda „MamGrow“, apie snieglentes, kaitus ir burlentes pasakos „Surfhouse“, laipiojimo meno ir kelionių į kalnus subtilybes atskleis „Montis Magia“ komanda, įspūdžiais iš ekstremalių kelionių kalnų tarpekliais dalinsis „Xgenomas“, o apie ypatingą kovos meną – „Capoeirą“ kalbės Ficag.lt atstovai ir daugelis kitų.

Be to, veiks ir aktyvios dirbtuvės, kur „Montis Magia“ komanda visus kvies išbandyti alpinizmo sieną ir plačiau susipažinti su laipiojimo subtilybėmis. Šiuo metu viena aktyviausiai veikiančių parkūro komandų „MamGrow“ surengs pasirodymus ir kvies susipažinti su ekstremalaus meno disciplina – parkūru. „Capoeira“ meistrai kvies išbandyti „skraidantį“ meną, o Lindyhop.lt komanda – pajudėti šokio ritmu. Taip pat Vaikų ir jaunimo centro iniciatyva bus galima sudalyvauti fotografijos dirbtuvėse, kurių metų bus fiksuojamas aktyvus judėsys, susipažinti su Bujinkan rytų kovos menais ar sudalyvauti Afrikos būgnų pamokoje.

Vienoje iš aktyvaus laisvalaikio centro erdvių bus galima žiūrėti įvairius kelionių filmus. Bene didžiausia filmų peržiūros pažiba – filmas „Dviračiais per Altajų“, kuriame pasakojama apie keliautojus, dviračiais įveikusius Altajaus respubliką.

Festivalyje „Judesy” bus pristatyta ir speciali fotografijų paroda, kurioje judesio tematiką atitinkantys kadrai. Fotoparodoje – aktyvių kadrų medžiotojų „Goodlife Photography“ komandos darbai, fotografės Ringailės Barkauskaitės užfiksuotos akimirkos, parasparniais skraidančių ir iš viršaus vaizdus fiksuojančių Dainiaus Liegaus ir Dariaus Guduko, taip pat Viktorijos Grušaitės darbai.

Po aktyvios pažintinės dienos programos, festivalį „Judesy” vakare užlies muzikos garsai. Scenoje pasirodys ir į muzikinę kelionę pakvies grupė „Such‘a‘trip“, lindyhoperių pamėgti ir save gatvės svingo ansambliu vadinantys „Rhythm Junkies“, niekada vienodo pasirodymo nesurengę ir nuolat vis kitokie freestyleriai „Jama & W“ bei tituluočiausio Lietuvos plokštelių meistro DJ Mamanios ir geriausiu T.Ė.T.Ė apdovanojimuose nominuoto būgnininko Josh McClung bendras muzikinis projektas „Yoko Mono“, pasirodymą surengs šiuolaikines klezmerių ir Balkanų muzikos interpretacijas kuriantys „Banda Dzeta“. Festivalyje judesį kurs ir Taikūs Garsai, Ju Ragganaut, Gonzaless, Tafari, Ajeras bei svečias iš Mauricijaus – Maxi.

 

Bilietus į išskirtinį festivalį „Judesy” platina „Tiketa“.