Vilniaus vyninės

Sostinėje gausu vyninių ir vyno restoranų, kur galima ne tik nusipirkti geriausio vyno iš daugybės pasaulio valstybių, bet ir smagiai pasėdėti įdomioje aplinkoje mėgaujantis šiuo gėrimu.

Vyninių pasirinkimas tikrai didelis, atitinkantis įvairaus lankytojo skonį, tačiau Vilniuje yra keletas vietų, kurios jau užsitarnavę didelį populiarumą ir ten nuėjus galima neabejoti, jog turėsite puikų vakarą prie vyno taurės.

La Boheme. Šie vyno namai įkurti Šv. Ignoto gatvėje. Nors atidaryti tik prieš vienerius metus, jau dabar jie nesiskundžia nuolatinių lankytojų gausa ir vis didėjančiu populiarumu. Netoli apgriuvusio vienuolyno įsikūrusi vyninė ir pati savaime dvelkia istorija, tradicija ir senoviškumu.

„La Boheme“ įsikūręs buvusioje jėzuitų bažnyčioje. Interjeras pasižymi aukštomis skliautinėmis lubomis, lengvu drėgmės atspalviu, aromatinga rūsio atmosfera. Būtent to ir siekė restorano savininkai, norėję sukurti netradicinę aplinką, kuri pasižymėtų iš senovės perduodama patirtimi.

Vyninėje galima pasirinkti iš daugiau kaip 150 skirtingų vyno rūšių, mėgautis užkandžiais, o dienos metu — ir pietumis. Restoraną mėgsta ir jaunesni, ir vyresni, savaitgaliais čia dažnai būna daug žmonių. Vis dėlto „La Boheme“ šeimininkai be galo triukšmingų vakarėlių nekelia, čia vyrauja lengvas muzikinis fonas, dažniausiai džiazas, nes restorano savininkai siekia, kad muzika netrukdytų svečiams bendrauti ir mėgautis maistu bei vynu. Tą atspindi ir „La Boheme“ šūkis — „Vynas + pokalbiai“.

In Vino. Pavadinimas kalba pats už save. Ši vyninė pasižymi ne tik aukščiausios rūšies vynų pasirinkimu, bet ir jaukia atmosfera, ieškantiems ramios vietos praleisti vakarą.

„In Vino“ yra pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Aušros vartų gatvėje. Tai pati seniausia ir autentiškumu pasižyminti vyninė visoje Lietuvos sostinėje, atsidariusi prieš ketverius metus. Vyninė vilioja klientus su savo bohemiška, atsipalaiduoti ir atsikvėpti padedančia romantika, prie kurios neabejotinai prisideda puikus vynas. Pastarasis klientų patogumui suskirstytas į 3 skirtingas kainų kategorijas, atspindinčias ir vyno kokybę (39, 59 ir 89 litai). Kiekvieną dieną vyninė siūlo dienos pasirinkimą ir ant juodos lentos kreida užrašomi du balto, du raudono ir du rožinio vyno pavadinimai, kurie visą vakarą parduodami pigiau.

Tačiau „In Vino“ garsėja ne tik vynu. Jau ne vienas restorano svečias yra gyręs ypatingai skanius Tapas sumuštinius. Kai kurie netgi teigia, jog jie geresni negu pačioje Ispanijoje! Kartais maistas ir vynas „In Vino“ taip puikiai dera drauge, jog net pamiršti, kelias taures vyno jau išragavai.

Vyninėje galima pasirinkti, ar sėdėti prie didelio medinio baro, ar prie mažų stalelių, padedančių susikurti mažą ir privatų savo pasaulį prie vyno taurės. „In Vino“ kartu yra ir puiki vieta verslo pietums, nes rami aplinka netrukdo aptarti reikalus. Vakarais vyninę yra pamėgę ramios, šiltos ir jaukios vietos beieškantys žmonės, norintys pasimėgauti puikiu vakaru privačioje aplinkoje.

Vyno namai. Dar viena išskirtinė vieta vyno mėgėjams Vilniuje. Tilto gatvėje įsikūrę „Vyno namai“ žavi savo elegantiškumu, šilta Provanso stiliaus atmosfera. Tai ne tik vieta, kur galima nueiti vakare, bet kartu ir pažinimo vyno srityje trokštančių žmonių kampelis.

Kadangi „Vyno namai“ yra ganėtinai nedidelį plotą užimanti vyninė, čia pasijauti kaip namuose. Nedidelės, uždaros erdvės tikrai suteikia jaukumo ir paverčia viešnagę šioje vietoje puikiu potyriu. Čia galima įsigyti vyno iš gausybės skirtingų vietų — Vakarų Europos, Argentinos, Pietų Afrikos Respublikos, Čilės, JAV, Vengrijos ir kitų valstybių. Nebūtina sėdėti restorane, nes galima tiesiog nusipirkti skanaus vyno butelį ir mėgautis juo namuose. Esant pageidavimui, „Vyno namai“ rengia degustacijas ir vyno pamokas tiems, kurie yra dar tik vyno pasaulio naujokai.

Tiems, kurie mėgsta karštus gėrimus, „Vyno namai“ siūlo paragauti ir iš „Hardy“ konjako namų tiekiama produkcija pagardintos arbatos. Taip pat čia galima užsisakyti ir karšto vyno taurę, kuri jus sušildys šaltais žiemos vakarais.

„Vyno namai“ turi ir lojalumo programą, tad jeigu lankysitės čia dažnai, galite gauti ir 15 procentų nuolaidą vyno gaminiams. Tai iš tikrųjų praverčia, jeigu esate tikras vyno gurmanas ir šiuo gėrimu mėgaujatės pakankamai dažnai.

Saint Germain. Viena pirmųjų vyninių visame Vilniuje. Literatų gatvėje esantis restoranas akivaizdžiai išsiskiria savo interjeru. Jame dominuoja balta spalva, į akis krenta puikūs klasikiniai baldai, sienos papuoštos meno vertybėmis. Gana linksma interjero detalė — įrėmintas vieno restorano lankytojo iš Suomijos pažadas sugrįžti čia su savo žmona.

„Saint Germain“ įkūrė po Prancūziją keliavę restorano savininkai, susižavėję šia šalimi. Todėl nenuostabu, kad vyninėje vyrauja prancūziškos nuotaikos. Nepaisant to, čia vyno pasirinkimas iš tikrųjų įspūdingas. „Saint Germain“ savo rūsiuose turi tikrai reto, prabangaus ir retai kada matomo kitose vietose vyno.

Lankantis šioje vyninėje verta ragauti labai prabangų vyną, nes čia jis dažniausiai pigesnis negu kitose vietose. Kita vertus, kadangi „Saint Germain“ yra laikoma pačia prašmatniausia vynine visame Vilniuje, piniginę teks paploninti. Vis dėlto kiekvienas centas išleistas šioje unikalioje vietoje tikrai nenueis veltui. Aukštą kartelę sau užsikėlęs restoranas ir toliau sėkmingai ją laiko.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.