Archyvai

Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje – jauno violončelininko koncertas

Ateinantį šeštadienį Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje apsilankę žmonės galės išgirsti violončele atliekamą trijų skirtingų epochų kompozitorių sukurtą muziką. Jaunas violončelininkas Arnas Kmieliauskas grieš J. S. Bacho, M. Ravelio bei G. Gelgoto kūrinius. Koncerte taip pat pasirodys ir daugiau jaunų muzikantų – pianistė Gabrielė Žemaitytė, smuikininkė Rakelė Chijėnaitė, bei jau pripažinimą pelniusio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistai.

Arnas Kmieliauskas savo koncertui suteikė pavadinimą "Judėk. Tik Nestok", o atliekamus kūrinius publikai žada pateikti kiek netradiciškai. Tai pirmas šio muziko rečitalis, tačiau septyniolikametis stygininkas jau yra pelnęs prizines vietas bei diplomus keturiuose respublikiniuose konkursuose, solo su orkestru griežė pagrindinėse Lietuvos miestų koncertų salėse. Šiuo metu mokinasi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, dėst. A. Palšausko violončelės klasėje.

""

Tai pirmas NIKO inicijuojamo koncertų ciklo, kurio idėja – pristatyti kiekvieną orkestrantą kaip solistą, koncertas. Arnas Kmieliauskas NIKO artisto poziciją užėmė 2010 – aisiais, sudalyvavęs metus laiko trukusioje programoje "NIKO mokykla" bei specialiame konkurse. Būdamas šio kolektyvo narys, koncertavo Lietuvos miestuose, taip pat Maskvoje, Duisburge, Bochume ir kitur.

Koncertas Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) vyks jau šį šeštadienį, spalio 23 dieną, 18 valandą.