Archyvai

Vilniaus „Lėlėj“ sklandys nemarioji Šekspyro dvasia!

Rugsėjo 24 d. ir spalio 10 d. 18.30 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia žiūrovus į poezijos spektaklio jaunimui „ŠEKSRYSAP“, t.y. Šekspyras“ premjerą! Tai antroji teatrą atšviežinusio jaunųjų lėlininkų premjera šį sezoną. Spektaklio režisierė – Joana Čižauskaitė, dailininkė – Rasa Baradinskienė, dainų autoriai – Gediminas Storpirštis ir Jonė Dambrauskaitė.

Kas iš tikrųjų buvo Williamas Shakespeare‘as? Ar tikrai didysis anglų dramaturgas, sukūręs daugiau kaip tris dešimtis pasauline klasika tapusių pjesių, mirė persivalgęs silkės ir persigėręs vyno? Koks grėsmingas prakeiksmas saugo šio žmogaus kapą? Galiausiai, ką bendro turi jo kūryba, šių dienų jauno žmogaus gyvenimas ir lėlių teatras? Tai – tik keli iš daugelio intriguojančių klausimų, į kuriuos atsakymų ieškoma naujojoje „Lėlės“ premjeroje.

Vilniaus „Lėlės“ teatrui šio vaidinimo reikšmė – simboliška. Prieš dvejus metus „Lėlė“ globėjiškai priėmė pirmuosius žingsnius scenoje žengiančius jaunuosius Muzikos ir teatro akademijos lėlininkus. Būsimieji aktoriai tuomet akademinei publikai ir draugams pristatė studentišką, scenos kalbos paskaitų metu sumąstytą, spektaklį pagal dramaturgo sonetus „Vaidiname Šekspyrą“. Šiandien teatro jaunieji aktoriai džiaugiasi, kad jų „pirmasis blynas“ neprisvilo. Atvirkščiai – toliau gyvuoja, subrendo, įgavo naujų spalvų, išsikovojo vietą teatro repertuare.

„ŠEKSRYSAP“, t.y. Šekspyras“ sukurtas skaitant W. Shakespeare‘o sonetus, dainuojant, šokant, diskutuojant apie dviprasmiškas, pikantiškas, legendomis apipintas garsiojo dramaturgo biografijos detales, lyginant tuometines ir šių laikų jaunų žmonių aktualijas. Iš trumpų epizodų surėdytą sceninę kompoziciją pagyvina žaisminga ir energinga aktorių improvizacija. Lėlininkai spektaklyje ,,ieško Šekspyro“ išdykaudami, klausydamiesi savęs ir šalia esančio. Drąsiai žvelgdami į savo baimes, svajones jauni žmonės bando iššifruoti ir pasidalinti rašytojo kūriniuose užkoduota dvasia. Dvasia, kuri per daugelį amžių nepakito, iki šiol niekina išdavystę bei negarbingą elgesį, teigia laikui nepavaldžias vertybes – meilę ir draugystę.

""

Jaunieji lėlininkai tikisi padėti žiūrovui plačiai atmerkti akis, pamatyti Shakespeare‘o pasaulio grožį. O jis atsiveria pačiuose kasdieniškiausiuose ir, iš pažiūros, paprasčiausiuose dalykuose: nuoširdžiuose tarpusavio santykiuose, artimųjų meilėje ir rūpestyje. Sonetai čia skamba be klasikinei deklamacijai būdingo patoso, aktoriai kalba šiuolaikinio jauno žmogaus lūpomis.

Naujojoje premjeroje vaidina Karolis Algimantas Butvidas, Šarūnas Datenis, Giedrė Giedraitytė, Indrė Liutkevičiūtė, Imantas Precas, Asta Stankūnaitė, Simonas Storpirštis, Jūratė Trimakaitė, Dainius Zeinalovas ir Edita Zėčiūtė.

Spektaklis vaidinamas Didžiojoje salėje. Bilietai į renginį platinami Tiketos ir teatro kasose.

Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija