Archyvai

Vilniaus „Akropolio“ kino salėse – geriausi tarptautinio „Kino pavasaris“ festivalio filmai

Vilniaus „Akropolyje“ pirmą kartą penkiolikai dienų įsikurs 16-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. „Forum Cinemas“ salėse, kovo 17-31 dienomis kino gurmanams bus parodyta geriausia, didžiausiuose tarptautiniuose festivaliuose profesionalų ir mėgėjų įvertinta programa.

2011 m. gerokai išaugusiame kino festivalyje bus galima pamatyti 130 kruopščiai atrinktų, lietuviškų, europietiškų ir kitų šalių filmų. Vilniuje bus demonstruojami ir tokiose egzotiškose šalyse kaip Grenlandija, Vietnamas, Panama, Kolumbija sukurti filmai.

„Vilniaus „Akropolio“ kino salėse žiūrovai išvys tarptautinių kino festivalio pažibas, kino filmus dažnai minėtus ir šių metų „Oskarų“ apdovanojimuose. Įspūdingas „Lūšnynų milijonierius“ režisieriaus Danny Boyle filmas „127 valandos” apie išgyvenimo dramą, danų filmas „Gražūs žmonės“ apie aistrą ir keturių nelaimingų žmonių persipynusius likimus“, – tai tik keletas geriausių filmų, kuriuos pristatė Dainius Beržinis, „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovas.

Žiūrovai Vilniaus „Akropolyje“ išvys festivalio atidarymo filmą – operą „Don Žuanas“, kuriame arijas atlieka pasaulio garso solistai, prancūzų filmą „Kopakabana“, kuriame garsi aktorė Isabelle Huppert vaidina su savo dukra Lolita Chammah. Į Lietuvą, festivalio metu ketina atvykti šio filmo režisierius Marc Fitoussi bei nemažai kitų garsių aktorių bei režisierių su kuriais galės susitikti ir žiūrovai.

„Akropolio“ kino salėse tai pat bus rodomi ir lietuviški filmai, kurie sukurti praėjusiais metais, bet galbūt žiūrovai dar nespėjo jų pamatyti. Tai ilgametražiai vaidybiniai filmai „Atsisveikinimas“, „Kai apkabinsiu tave“ ir kiti.

„Tai puiki galimybė lietuvišką produkciją pamatyti platesnei auditorijai ir papildoma proga pamilti lietuvišką kiną“, – sako „Kino pavasaris“ festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Bilietų kainos Vilniaus „Akropolio“ kino salėse svyruos nuo 10 iki 18 litų (3 D). Veikia ir bilietų abonementų sistema. Šiuo metu visuose „Forum Cinemas“ kino teatruose jau parduota 11 tūkst. abonementų. Vien tik praėjusią savaitę jų buvo parduotą 9 tūkst. Šiais metais „Kino pavasarį“ aplankyti galimybę turi beveik 70 tūkst. žiūrovų. Praėjusiais metais festivalis sulaukė 54 tūkst. žiūrovų.