Archyvai

Vilniaus „Akropolį“ papuošė rekordinio dydžio Joninių vainikas

Šiandien, birželio 21 d., Vilniaus „Akropolį“ papuošė didžiausias Lietuvoje Joninių vainikas, kuris bus registruojamas kaip rekordas agentūroje „Factum“. Iš ąžuolo lapų pagaminto ir kone 1 000 lauko gėlių žiedų puošto vainiko skersmuo siekia 7 metrus 40 centimetrų.

„Ieškojome atributo Joninių proga, akcento, kuriuo galėtume pažymėti šią šventę. Kartu su PC „Akropolis“ administracija svarstėme keletą variantų, kol galiausiai apsistojome ties rekordinio vainiko idėja“, – teigia vainiko gamybą organizuojantis gėlių salono „Florisima“ direktorius Viktoras Bobinas. Vainiko autorius išliko kuklus ir teigė nenorintis pats vertinti savo kūrinio. „Lai jį įvertina „Akropolio“ lankytojai“, – sakė jis.

""

Trijų žmonių komanda vainiką pradėjo daryti sekmadienio vakarą. Pynimo darbai užtruko apie 12 valandų ir vainikas buvo pagamintas pirmadienio ryte. Jam pagaminti sunaudota apie 100 kilogramų ąžuolo lapų, įsigytų Dubingių apylinkėse. Vainikas, kaip ir priklauso Joninių proga, puoštas tradicinėmis Lietuvos laukų gėlėmis.

Joninių vainikas Vilniaus „Akropolį“ puoš nuo pirmadienio (birželio 21 d.) iki ketvirtadienio (birželio 24 d.), o jei vainiko būklė išliks gera, nenudžius ąžuolo lapai bei gėlės, planuojama vainiką išlaikyti ir ilgiau. Vainikas pakabintas šalia „Akropolyje“ įsikūrusios parduotuvės „Apranga“.

„Gražiausia ir paslaptingiausia vasaros šventė neatsiejama nuo vainikų pynimo, kuriais tradiciškai šventės metu puošiasi ne tik žmonės, bet ir puošiami namai, durys, vartai. Tikime, jog toks tradicinis „Akropolį“ šiemet puošiantis rekordinio dydžio vainikas šventinę nuotaiką mūsų lankytojams kurs jau nuo savaitės pradžios“, – teigia Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.