Archyvai

Vilniaus „Akropolį“ papuoš rekordinio dydžio Joninių vainikas

Pirmadienį Vilniaus „Akropolyje“ prie parduotuvės „Apranga“ bus pakabintas didžiausias Lietuvoje Joninių vainikas, kuris bus registruojamas kaip rekordas agentūroje „Factum“. Planuojama, jog iš ąžuolo lapų pagaminto ir lauko gėlėmis puošto vainiko skersmuo sieks 7 metrus.

„Ieškojome atributo Joninių proga, akcento, kuriuo galėtume pažymėti šią šventę. Kartu su PC „Akropolis“ administracija svarstėme keletą variantų, kol galiausiai apsistojome ties rekordinio vainiko idėja“, – teigia vainiko gamybą organizuojantis gėlių salono „Florisima“ direktorius Viktoras Bobinas.

Trijų žmonių komanda vainiką pradės daryti sekmadienio vakarą. Planuojama, jog darbai užtruks apie 12 valandų ir vainikas bus pagamintas pirmadienio ryte. Jam pagaminti bus sunaudota apie 100 kilogramų ąžuolo lapų, įsigytų Dubingių apylinkėse, bei keli šimtai įvairiaspalvių žiedų.. Vainikas, kaip ir priklauso Joninių proga, bus puošiamas tradicinėmis Lietuvos laukų gėlėmis.

Joninių vainikas Vilniaus „Akropolį“ puoš nuo pirmadienio (birželio 21 d.) iki ketvirtadienio (birželio 24 d.), o jei vainiko būklė išliks gera, nenudžius ąžuolo lapai bei gėlės, planuojama vainiką išlaikyti ir ilgiau.

„Gražiausia ir paslaptingiausia vasaros šventė neatsiejama nuo vainikų pynimo, kuriais tradiciškai šventės metu puošiasi ne tik žmonės, bet ir puošiami namai, durys, vartai. Tikime, jog toks tradicinis „Akropolį“ šiemet papuošiantis rekordinio dydžio vainikas šventinę nuotaiką mūsų lankytojams kurs jau nuo savaitės pradžios“, – teigia Viliaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Panašus vainikas praėjusiais metais buvo pintas Kaune, kuomet žinomas floristas ir dizaineris Modestas Vasiliauskas „Bernelių užeigoje“ nupynė 5,7 metrų skersmens ąžuolo lapų vainiką. Tačiau, pasak V. Bobino, šiemet jo vadovaujamos komandos daromas vainikas bus įspūdingesnis ne tik savo apimtimi, bet ir vizualiniu vaizdu.