Archyvai

Velykas Vilniaus „Akropolyje“ skelbs… stručiai

Velykų viščiukus didžiausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre Vilniaus „Akropolyje“ šiais metais pakeis didžiausi pasaulyje paukščiai – stručiai. Šeši daugiau nei 2 metrų ūgio sparnuočiai balandžio 23-25 dienomis įsikurs specialiai įrengtoje fermoje šalia prekybos ir pramogų centro.

„Velykos „Akropolyje“ šiemet bus neįprastos ir egzotiškos. Norime surengti tikrą šventę vaikams, kurių dauguma didžiausius pasaulio paukščius yra matę tik piešinėliuose ar animaciniuose filmuose. Kitą vertus, stručiai – smalsūs gyvūnai, tad ir jiems, manau, bus įdomu pamatyti tiek daug žmonių“, – sako Vilniaus „Akropolio“ valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Speciali stručių ferma – 70 kv. metrų ploto gardas su namuku paukščiams – įsikurs po stogu šalia pagrindinių „Akropolio“ įėjimų. Joje apsigyvens dvi stručių šeimynos.

„Akropolio“ lankytojai Vilniuje galės ne tik iš arti apžiūrėti didžiausius pasaulio paukščius, bet ir aplankyti margintų stručių kiaušinių parodą, kuri balandžio 23-25 dienomis bus atidaryta šalia „Aprangos“ parduotuvės.

Vidutiniškai apie 1,5 kg sveriantys stručio kiaušiniai, išsiskiria savo itin tvirtu lukštu. 2-3 milimetrų storio lukštas pagal savybes yra neretai lyginamas su porcelianu, tad iš jo gaminami įvairūs meno dirbiniai. Stručių kiaušinių marginimas bei graviravimas sumaniose rankose paverčia juos tikrais meno kūriniais.

Vaikai ir jų tėveliai „Akropolyje“ Velykų savaitgalį galės ne tik pasigrožėti egzotiškais paukščiais bei didžiausiais pasaulyje Velykų kiaušiniais, bet taip pat bus kviečiami iš siūlų patys pasigaminti mažųjų stručių fermą.