Archyvai

Vasarį prasidės naujojo „Žiedų valdovo“ kūrėjų darbo „Hobitas“ filmavimas

Kompanijos MGM ir „Warner Bros.“ praėjusią savaitę patvirtino, jog 1937-aisiais parašytos J.R.R. Tolkieno novelės „Hobitas“ (The Hobbit) ekranizacija pagaliau taps realybe. Jau kitų metų pabaigoje kino teatrus turėtų pasiekti ilgai laukta pirmoji dalis, na, o antroji kinomanus nudžiugins tik 2013-aisiais. Filmavimo darbai žada prasidėti jau kitą mėnesį, be to, abi „Hobito“ dalys bus filmuojamos skaitmeninėmis 3D kameromis, naudojant naujausias garso bei vaizdo technologijas.

 

Juostą režisuos garsusis Peteris Jacksonas, sukūręs pasaulyje puikiai sutiktą ir Oskarais apdovanotą „Žiedų valdovo“ trilogiją, kino kūrėjams uždirbusią 3 milijardus dolerių. 2003-iaisiais „Žiedų valdovas: Karaliaus sugrįžimas“ laimėjo visas vienuolika statulėlių, kurioms buvo nominuotas. Negana to, ši juosta pelnė geriausio filmo titulą ir tapo pirmuoju maginės fantazijos filmu, gavusiu šį Oskarą.

 

Taip pat tik praėjusią savaitę patvirtinta, jog „Hobite“ vaidins „Žiedų valdovo“ žvaigždės Elijah Woodas bei Cate Blanchett. Sklinda kalbos, jog prie šios komandos prisidės ir Orlando Bloomas.

 

Bilbo Bagginso vaidmeniui buvo planuojama kviesti Danielį Radcliffe`ą, Davidą Tennantą, Shia LaBeoufą, Jamesą McAvoy, tačiau galiausiai kūrėjai pasirinko Martiną Freemaną.

 

Filmą numatyta pradėti filmuoti jau vasarį Naujojoje Zelandijoje. Kol kas „Hobitas“ yra tik darbinis juostos pavadinimas. Planuojama, jog pirmoji dalis bus novelės adaptacija, o antroji užpildys siužetinę liniją tarp „Hobito“ ir „Žiedų valdovo“.