Archyvai

Valentino Gafto jubiliejinis vakaras Lietuvoje

Žymus Rusijos aktorius Valentinas Gaftas besiruošiantis spalio 5 d. Klaipėdoje, Žvejų rūmuose ir spalio 6 d., Vilniuje, Rusų dramos teatre pristatyti linksmą monospektaklį su gyvenimo prieskoniais „Epigramos, scenos iš gyvenimo ir kita“, visai neseniai atšventė savo 75-erių metų jubiliejų.

„Taip vadinamo jubiliejaus aš pakęsti negaliu – emocingai sako Valentinas Gaftas. – Yra toks siaubingas eilėraštukas: „Netilpo gėlės į vazas, / ir jas padėjo į praustuvę. / Jubiliatas rodėsi iškart / Ir jubiliatu, ir velioniu“. Štai kaip aš vertinu jubiliejus“.

Valentinas Gaftas – nepaprastai plataus kūrybinio diapazono aktorius, išsiskiriantis laisvu ir natūraliu scenos ir ekrano pajautimu. Tobulai valdydamas nepaprastai išraiškingus veido bruožus bei balsą, jis absoliučiai valdo visiškai skirtingus savo profesijos žanrus. Kaip nurodoma teatro enciklopedijoje, „Valentinui Gaftui charakteringa tikslus ir įžvalgus šiuolaikinio intelektualaus personažo įkūnijimas, temperamento ir analitiškumo suderinimas, gilus dramatiško konflikto išreiškimas, polinkis didelėms problemoms ir charakteriams“.

Kartu su genialaus aktoriaus šlove, Valentinas Gaftas tapo žinomas ir kaip kandžių, kartais net nuodingų, epigramų autorius. Olegui Jefremovui pasiūlius, aktorius, visiškai netikėtai, tiek sau pačiam, tiek aplinkiniams, pradėjo rašyti epigramas. Tai buvo savęs ir kitų ironizavimas. Jis nieko nenori įžeisti, pliekti ar sukiršinti. Tiesiog nori tokiu būdu pasakyti savo tiesą. Ir tai atlieka tiesiog genialiai. Valentinas Gaftas išleido 8 knygas, kuriose sugulė ne tik epigramos, bet ir lyriniai eilėraščiai, memuarai.

Valentinas Gaftas visiems puikiai pažįstamas iš tokių filmų kaip „Už vargšą husarą tarkite žodį…“ ("О бедном гусаре замолвите слово…"), „Sveiki, aš jūsų teta“ („Здравствуйте, я ваша тетя!“), „Stebukladarys“ ("Чародеи"), „Pagrindine gatve su orkestru“ ("По главной улице с оркестром"), „Naktiniai žaidimai“ ("Ночные забавы") , „12“ ir daugelio kitų.

Valentinas Gaftas intensyviai dirba teatre, filmuojasi kine ir rašo epigramas.

Bilietais prekiauja „Tiketa“.