Archyvai

Vakarėlyje „Balkanaktis“ užmigti neleis elektroninis čardašas su ugninėmis paprikomis

Penktadienį, vasario 3 d., nuo 22 val. Vilniaus klube „Soulbox“ (Vilniaus g. 33) debiutuos atnaujintas Balkanų muzikos naktų ciklas „Balkanaktis“. Pašventinti ir aplaistyti naujos vietos, kur skambės jugoslaviški ir bizantiški ritmai, klezmeriai, romų melodijos atvyksta DJ Superstereo iš Vengrijos.

„Norėjome Naujuosius metus pradėti su tikru trenksmu – ir mums tai pavyko. DJ Superstereo savo tėvynėje dar turi pravardę „Didysis Balkanų brolis“ („Balkan Big Brother“) – jis viską šioje scenoje stebi, viską žino ir reikiamu metu atsako neatremiamu muzikiniu kokteiliu“,– sakė naujo ciklo prodiuseriai, Balkanų mados šokių aikštelėse iniciatoriai Baltic Balkan. – Jį pasikvietėme neatsitiktinai, DJ Superstereo papuoš savo puikiu jungle stiliaus remiksu, jau spėjusiu susilaukti gerų atsiliepimų internete, pirmąjį bendrą Baltic Balkan ir orkestro Banda Dzeta mini albumą „Katapulta EP“, kuris pasirodys jau šių metų pavasarį.

 

Iš Alfeldo lygumų į Budapeštą

Iš Debreceno kilęs DJ Superstereo (dar žinomas kaip Viktoras Laškai) nuo dešimties metų grojo būgnais ir įvairiais perkusiniais instrumentais kartu su dabartiniais grupės „Péterfy Bori & Love Band“ muzikantais. Tačiau prieš gerus ketverius metus DJ Superstereo karjeroje įvyko lūžis – jis pradėjo house ritmus derinti su sena, tačiau iš naujo atrasta, Balkanų romų muzika.

 

DJ Superstereo persikėlė į Budapeštą, kur prisidėjo prie nepriklausomos kompanijos NRA

arba „New Radical Arts“. Praėjusį pavasarį pasirodė pirmasis Viktoro albumas „Hello Future!“ – sprogstantis Balkanų muzikos ritmų mišinys su dubstep, house, kuduro, folkstep ir moombahton ritmais. Išradingą vengro darbą įvertino DJ Click, Shazalakazoo, Gaetano Fabri, ir pats Bobanas Markovičius, jam patikėjęs sukurti vieną iš remiksų.

 

Po tokios albumo „Hello Future!” sėkmės viename interviu DJ Superstereo sakė, kad jis jaučiasi išpildęs savo svajonę ir dabar norėtų tik „keliauti po platų pasaulį, dalyvauti didelėse šventėse ir priversti žmones kaip galima daugiau šypsotis ir būti laimingus“.

Tam atlikėjas negaili jokių priemonių.

 

Ruošiasi keliauti į Vengriją

„Balkanaktis“ rengėjai Baltic Balkan taip pat stos už pulto tam, kad parodytųi, ką gali neva „šalti“ lietuviai. Jų pastangos nenuėjo veltui – neseniai jie buvo pakviesti į didžiausią Vidurio Europos muzikos festivalį „Sziget“, kur pasirodys „Roma“ scenoje. Vyrai šiemet savo „kalnietiškos“ muzikos interpretaciją taip pat pristatys Frankfurto, Helsinkio ir Tbilisio klubuose.