Archyvai

Užupio tapybos plenerų paroda EKO BANGOJE PC "Gedimino9"

Parodos atidarymas kovo 4d. 18val. Parodoje eksponuojami įvairių Lietuvos ir užsienio autorių kūriniai – apie penkiasdešimt tapybos paveikslų, sukurtų 2004-2009m. Parodos kūriniai – tai dalis kolekcijos. Plenerų metu sukurta per 400 naujų paveikslų. Dalį kūrinių dailininkai savanoriškai paliko kilnojamai plenero parodų kolekcijai, kurią šiuo metu sudaro virš 100 paveikslų. Paroda eksponuojama Eko Bangoje, nes siekiama Užupį pristatyti centro bendruomenei. Vienas iš geriausių būdų, reprezentuojantis Užupio respubliką – tai menininkų kūriniai. Taip pat kovo mėnesį bus surengta keletas renginių, pristatančių Užupį, o nuo kovo 4d. jau bus galima įsigyti Užupio suvenyrų Eko Bangoje.

Tarptautiniai Užupio tapybos plenerai – saviti originaliomis tradicijų ir inovacijų jungtimis – praturtina ir puoselėja Vilniaus meninio gyvenimo įvairovę. Jie yra ypač patrauklūs ir atviri visuomenei, sudominantys sostinės svečius. Drauge jie puoselėja Vilniaus ir pačios Lietuvos meninio patrauklumo įvaizdį (*Dailėtyrininkas Dr. Vytautas Tumėnas*).

Užupio plenerų projektas orientuotas į tarptautinį menininkų mainų ir bendradarbiavimo principą. Plenerų dalyviai iš Lietuvos, Gruzijos, Suomijos, Norvegijos ir kitų šalių savitai perteikia Užupio peizažą ir atmosferą, taip sudarydami papildomą galimybę garsinti Vilniaus, kaip unikalaus Europos miesto, vardą. Projekto metu Vilnius pristatomas kaip įvairiatautis, įvairių kultūrų miestas, o Užupio rajonas, dar vadinamas "Užupio menininkų respublika" – kaip savotiška "menininkų meka", "Lietuviškasis Monmartras".

Siekiama ugdyti pagarbą visoms kultūroms, plėtoti kultūrų dialogą ir menininkų mainus. Dalyviai iš Lietuvos ir kitų šalių atrenkami siekiant atspindėti įvairius vietovės tautinius, kultūrinius ir religinius, socialinius sluoksnius. Plenerų dalyviai išvykdami palieka po vieną – du kūrinius kilnojamai parodai, kuri eksponuojama įvairiuose miestuose ( *Plenero vadovas Giedrius Bagdonas*).