Archyvai

„Urvinis žmogus“ tebevilioja žiūrovus

Penktus metus šalies teatruose rodoma komedija apie vyrus, moteris ir jų bendravimą „Urvinis žmogus“ nepraranda savo populiarumo ir kas kartą sukviečia daug žiūrovų.

Populiarus Lietuvoje ir visame pasaulyje amerikiečio Robo Beckerio kūrinys pasakoja apie dvi skirtingas kultūras – vyrus ir moteris, jų skirtingus požiūrius ir įpročius. Lyčių priešprieša atskleidžiama per vieno aktoriaus vaidybą.

Urvinio žmogaus, kurį trečiadienio vakarą sostinės „New York“ klube įkūnijo Darius Meškauskas, istorija kupina humoro. Jis nuolat žiūrovus įtraukia į veiksmą scenoje, o susirinkusieji vyro istorijoje atpažįsta save. Spektaklio stebėtojams bandoma atsakyti į klausimą, kodėl moterys parduotuvėse gali leisti valandų valandas, o vyrams pakanka keliolikos minučių, kodėl vyrai su draugais gali tyliai žiūrėti televizorių, o moterys nuolat pliurpia. Galiausiai, ironiškai aiškinama, kodėl moteriškoji lytis vienu metu gali atlikti kelis ar net keliolika darbų, o vyrai – vos vieną.

""

„Vyrai – medžiotojai, o moterys – gėrybių rinkėjos“, – dažnai šiuo teiginiu aiškinamos vyrų ir moterų skirtybės.

Pirmą kartą „Urvinis žmogus“ buvo pastatytas 1996 metais Brodvėjuje, kur parodytas per 700 kartų. Spektaklis tapo ilgiausiai scenoje išbuvusiu monospektakliu per visą žymiojo teatro istoriją.

Lietuvoje spektaklio kūrėjai per sezoną parodo maždaug 100 spektaklių.