Archyvai

„Tundra“ pakėlė uždangą virš debiutuojančios „Live“ scenos

Išaušo ta diena, kai pakeliame uždangą virš šių metų naujienos – penktadienį ir šeštadienį dienos metu prie Bass kranto prisišvartuosiančią Live sceną. Nors „gyvas” garsas „Tundros“ elektroninėje karalystėje jau kelerius metus kruopščiai ieškojo savo vietos šalia patefonų ir CD grotuvų, festivalis juos pirmąkart suburs dedikuotoje scenoje. Tikro, kadaise ežerų vandenis skrodusio, o dabar į sausumą iššokusio laivo denyje pasirodys tiek gerai žinomi, tiek švieži muzikos kūrėjų daigai.

Vieni iš mažiau girdėtų, bet puikiųjų – Insearch ir Domo Strupinsko bendras projektas „No Dog Barking“, save nuo punk iki industrial išbandę ir galop prie indie, išradingai jungiamo su electro ir d’n’b elementais apsistoję The Deflux, taip pat Days of Eclipse – industrinio/eksperimentinio roko grupė, vadinama viena perspektyviausių alternatyviosios muzikos scenoje, savo kūryboje elektroniką perpinantį su maištingąja rokenrolo dvasia.

Trimis nežinomais perfekcionistais save vadinantys estai Aides – dar vienas gyvybingos alternatyvos gūsis. Įkvėpti tokių roko legendų kaip Radiohead ir Muse, paliesti ant pačios bangos viršūnės esančių Kings of Leon įtakos, Aides savo muzikoje talpina roko, ambient, punk, indie, metalo ir džiazo elementus. Išraiškingus pasirodymus rengiantys ir naujų muzikinių vizijų ieškantys atlikėjai Estonian Music Awards 2011 laimėjo „Best rock act“ titulą ir jau įrašinėja savo antrąjį albumą.

Interpretacijoms, eksperimentams ir stilistinei įvairovei visuomet atviras ir jau trečiąjį albumą rengiantis Golden Parazyth – lyrinės, o kartais veržlios ir visada užvedančios elektronikos kūrėjas, kurio „Tundros“ publikai atskirai pristatinėti nebereikia. Festivalyje kasmet jau penktą kartą grojantis ir itin šiltai pasitinkamas muzikantas senus ir naujus gerbėjus scenoje šį kartą žavės kartu su grupe „Monkeys Band“.

Gerbiamas MC Messiah aveles ganys kartu su savo abstraktaus hip-hopo orkestru, talkinančiu projekte „Messiah Goes Mad“, kuris dabar – dar labiau elektrifikuotas ir praturtintas ekstra klavišais bei boso takeliu. Tuo tarpu vieni iš alternatyviosios elektroninės scenos pradininkų Lietuvoje, šiuolaikinio vaizdo ir garso menininkai Fusedmarc dalinsis savo patirtimi ir vaizduote, publikai pateikdami ypatingą, laisvoms interpretacijoms atvirą audiovizualinį šou.