Archyvai

Trimačio vaizdo projekcijos Vilniuje. Pirmas blynas.

Nepaisant lietingo oro šeštadienio vakarą į Rotušės aikštę susirinko keli tūkstančiai žmonių. Įsimylėjėliai, moksleiviai, pensininkai, jaunos šeimos su vaikais – apsiginklavę skėčiais visi laukė kažko nematyto ir neįtikėtino. Čia buvo rodoma specialiai Rotušės pastatui pritaikyta trimačio vaizdo projekcija, o pertraukų metu žiūrovai galėjo pažaisti interaktyvius žaidimus tiesiai ant pastato fasado. Renginys buvo nemokamas – tai organizatorių dovana vilniečiams ir miesto svečiams.

Greitai daugelį nuvylė

Prasidėjusi 19 valandą projekcija, kaip ir žadėta, buvo rodoma penkis kartus. Pertraukose nežinomi laimingieji galėjo pažaisti interaktyvius žaidimus, slankiodami reklamuojamus telefonus ant Rotušės kolonų ir žaisdami „tenisą“. Nežinia, kiek daug žmonių prisivertė žiūrėti visą tai 5 kartus, nes kai kurie po dviejų identiškų, maždaug 4 minutes trukusių pasirodymų jau akivaizdžiai nuobodžiavo. Kiti, vis dar kažko laukė, vildamiesi, kad įžanga baigsis ir prasidės tikrasis šou. Tokių žmonių nusivylimas ir buvo didžiausias, kai lūkesčių daug, rezultatas dažnai nuvilia. Beto, daugeliui akis badė akivaizdžiai brukama mobilaus telefono reklama. Na,bet kaip sakoma, „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“.

Analogai užsienyje

Vaizdo projekcijos ant pastatų gali būti beprotiškai gražus dalykas, ištrinantis ribą tarp realybės ir fantazijos, tačiau reikia kelių būtinų sąlygų: pastangų, kruopštaus darbo ir pasiruošimo. Štai puikus video atskleidžiantis projekcijų potencialą:

Šis pastatas buvo „atgaivintas“ Prancūzijoje. Pripažinkite, atrodo išties įspūdingai. Suteikti architektūros paminklui judesį, naują formą ir spalvas – skamba beprotiškai, ypač kai pamatai viską savo akimis.

O štai mūsų lietuviškas atitikmuo:

Būtent tokį vaizdą matė vilniečiai lapkričio 7 dienos vakare. Ko mūsų Rotušei pritrūko, kad ji atrodytų lygiai taip grakščiai kaip prancūziškas pavyzdys? Ko trūko, kad atėję žiūrovai miesto aikštę paliktu sužavėti matytų vaizdų, juk klasicistinio pastato konstrukcija beveik identiška? Labai gaila, kad kažkas nepasistengė dar labiau, juk Vilnius vertas aukščiausios kokybės šou, bent jau 2009-aisias, kai esame Europos kultūros sostinė.

Džiugu, kad tokie renginiai vyksta

Kita vertus, reikia pasidžiaugti, kad atsirado savo srities entuziastai, kurie įdėjo pastangų  šiam pasirodymui. Juk iki tol „trimatės projekcijos ant pastatų“ vilniečiams skambėjo lygiai taip pat nesuvokiamai kaip „garstyčių skonio ledai“. Todėl smagu, kad iniciatyvūs žmonės ieško naujų meno išraiškų, ypač pasiekiamų plačiajai auditorijai.

Tikriausiai renginio organizatoriai – projekto režisierius danas Allanas van O.T. Andersenas, elektroninės muzikos kompozitorius Simonas Sližys, bei interaktyvių žaidimų kūrėjas Bartas Polonskis ir trimatės animacijos specialistas Simas Chomentauskas ateityje dar ne kartą vilniečius ir miesto svečius palepins tikrai kokybiška trimate pastatų projekcija. Belieka tik spėlioti, ar tai bus Katedra, ar Gedimino pilis, o gal Prezidentūra? Pažiūrėsime.. Tikėtina, kad to sulauksime jau netolimoje ateityje.

       Artūras Mediuška

 

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.