Archyvai

Teatralizuotas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio koncertas Rykantuose

Vasario 15 d. 17 val. Rykantų universalus daugiafunkcis centras kartu su Vilniaus savivaldybės Grigiškių meno mokyklos (GMM) mokytojais ir mokiniais, kviečia į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtą teatralizuotą koncertą. Renginyje sugrįšime į 1918 m. vasario mėn. 19 dieną, kuomet Vilniuje, Totorių g. 20, M. Kutkos spaustuvėje leidžiamame „Lietuvos aido“ laikraštyje pirmą kartą viešai Lietuvos Taryba paskelbė Lietuvos nepriklausomybę.
„Lietuvos aido“ kopiją, beveik nesiskiriančią nuo nuo originalo, mažieji Rykantų centro vaikų darželio aktoriai padovanos žiūrovams, taip pranešdami apie 1918 m. paskelbtą Lietuvos nepriklausomybę.

Kartu su Grigiškių meno mokyklos jaunučių choro ansambliu sugiedoję Lietuvos himną, žiūrovai išgirs GMM styginių ir pučiamųjų ansamblių atliekamus kūrinius, o teatralizuotas vaikų spektaklis su ryškiausiais Lietuvos valstybės simboliais – trispalve, Gedimino bokštu, liaudies dainomis, išliks ne tik mažųjų aktorių, koncertuojančių atlikėjų, bet ir visų žiūrovų atmintyje.
„Džiaugiamės, kad esame pakviesti tapti tokio unikalaus renginio Rykantuose dalimi. GMM – viena iš nedaugelio vaikų ir jaunimo meno mokyklų Lietuvoje, kuri gali didžiuotis ne tik mokinių, bet ir aktyviai koncertuojančių savo mokytojų kolektyvu. Geresnės progos pristatyti savo kolektyvo meninius gebėjimus, nei Lietuvos šimtmečio gimtadienis bei mokyklos 55-ių metų jubiliejaus minėjimas, sunku būtų rasti, – sako Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė.
Pasak Rykantų universalaus daugiafunkcio centro direktoriaus Dariušo Nedveckio, šis koncertas išliks mažųjų atlikėjų ir žiūrovų atmintyje tarsi tas Lietuvos paveldu tapęs laikraštis, pageltęs nuo laiko, bet išsaugojęs mums svarbią žinią – dovaną po šimto metų.

Koncertas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui vyks vasario 15 d. 17:00 val. Rykantų universaliame daugiafunkcuniame centre (Vilniaus g. 5, Rykantai, Trakų r.).

Nuotraukoje: 1918 m. vasario 19 d. laikraščio „Lietuvos aidas“ pirmas puslapis.