Archyvai

Tarptautinių apdovanojimų laureatai „BrassBastardz“ ketvirtadienį triukšmaus „Vasaros terasoje“

„Sakiau, kad bus giedra“, – Joninių išvakarėse po audringos dienos nušvitus saulei Vilniaus mokytojų namų kiemelio scenoje šypsojosi „Empti“ vokalistė Giedrė. Tąvakar grupė surengė dar vieną įsimintiną ciklo „TUBORG Liquid Soundtrack“ koncertą. Ciklas tęsiasi – iškart po „mindauginių“, liepos 7-ąją, „Vasaros terasoje“ pasirodys džiazo, funk ir elektronikos sintezę kurianti grupė „BrassBastardz“, beje, turinti rimtą progą švęsti.

Prieš porą savaičių „BrassBastardz“ ketvertukas grįžo iš Londono, kur dalyvavo tarptautiniuose muzikos apdovanojimuose „The People‘s Music Awards“. Tiesa, sakyti „dalyvavo“ būtų per daug santūru – muzikantams įteikta geriausios šokių ir elektroninės muzikos grupės statulėlė! Be to, „BrassBastardz“ yra pirmieji lietuviai, pakliuvę į trejus metus rengiamų ir kontraktų su leidyklomis neturintiems atlikėjams skirtų apdovanojimų nominacijas.

Pažymėję laimėjimą su visais gerbėjais, draugais bei artimaisiais „BrassBastardz“ – Alvydas Mačiulskas, Aurimas Rimeikis, Daiva Starinskaitė ir Marijus Aleksa – žada naujomis jėgomis kibti į tai, ką moka daryti geriausiai – muzikuoti, kombinuoti, transformuoti ir sintetinti garsus, skirtingas nuotaikas, vokalą ir instrumentus, gyvą ir elektronišką. Gerbėjams belieka tikėtis naujų darbų rezultato – tiesa, vos prieš pusmetį pasirodė ilgai lauktas grupės albumas „Synthezatorium“, kuriame yra ir „The People‘s Music Awards“ apdovanojimą pelnęs kūrinys „Bubble in a Trouble“.

Belieka priminti, kad kvarteto šaknys siekia beveik dešimtmečio senumo įvykius, kai „BrassBastardz“ apšildė suomių genijų Jimi Tenor. Vėliau koncertų trūko, bet melomanai į kolekcijas galėjo patalpinti tikrą lietuviškos muzikos retenybę – vinilines plokšteles, nukeliavusias ir tolokai už šalies ribų. Pirmasis grupės albumas išleistas 2009-ųjų pabaigoje, jis pavadintas „Waiting“ ir, galima sakyti, grąžino „BrassBastardz“ į koncertų sales ir gerbėjų glėbius.

„TUBORG Liquid Soundtrack“ su „BrassBastardz“ ketvirtadienį, liepos 7-ąją startuoja 18 val. Kaip ir visi serijos koncertai, šis – visiškai nemokamas, prieš ir po pasirodymo „Vasaros terasoje“ didžėjaus DJ Mille King (Island Music, Švedija) ir Vaiperis (Despotin’ Beat Club). Tolimesni „TUBORG Liquid Soundtrack“ jau žinomi ir įsidėmėtini – į sceną kops „Antis“ (liepos 21 d.), „G&G Sindikatas“ (rugpjūčio 4 d.), Jurgio Didžiulio ir Ericos Jennings duetas „Ball & Chain“ (rugpjūčio 18 d.) bei „Happyendless“ (rugpjūčio 25 d.).