Archyvai

Šviesos instaliacijų festivalis „Beepositive“ nušvies Pilaitės prieigas

Šią savaitę jau prasidėjusios šviesos instaliacijų „Beepositive“ dirbtuvės tęsis iki spalio 14 d., o spalio 15 d., šeštadienį, 19 val. visą veiksmą vainikuos darbų pristatymas Pilaitėje įrengtame moderniame „Beepart“ statinyje ir šalimais esančioje natūralioje gamtinėje aplinkoje.

Praėjusios mokytojų dienos proga dirbtuves aplankė dvi mokytojų delegacijos, kurioms pilaitės bendruomenės narys ir technologas Tomas Rimša demonstravo, kaip galima įdomiai ir netradiciškai perteikti fizikos ir ekologijos žinias moksleiviams. Elektros baterijos buvo daromos iš pačių paprasčiausių medžiagų, tokių kaip miltai ar citrina! Tai buvo savotiškas pasirengimas artėjančiam šviesos instaliacijų „Beepositive“ festivaliui.

Šią savaitę Vilniaus dailės akademijos dėstytojai ir kūrybinių dirbtuvių pastato „Beepart“ įkūrėjas Andrius Ciplijauskas vadovauja studentų kūrybinėms dirbtuvėms. Jų metu, aptarus šviesos sklaidos, taršos, elektros taupymo, praktinio naudojimo galimybes, ieškoma originalių, alternatyvių pastatų bei atvirų erdvių apšvietimo būdų, rengiami būsimų projektų eskizai, įgyvendinimo planai. Specialiai šiam renginiui atvykę menininkai iš Šveicarijos Martin Fisher ir Mona Schwitter taip pat dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su jaunaisiais kūrėjas. Šalia to jie kuria ir lokalią vėjo jėgainę, kuri taps ne tik meno kūriniu, bet iš tiesų gamins elektrą meninei instaliacijai. Iš viso planuojama parengti dešimt instaliacijų ir įvairiausių kitokių šviesos objektų, kuriuos papildys muzikos garsai. Neįprastoje miesto erdvėje dvidešimt studentų žada sukurti savotišką atviros erdvės scenografiją, kur neliks ribų tarp objekto ir žiūrovo. Šviesos instaliacijos, įvairiaformiai šviestuvai bei skulptūros bus rengiamos pačio „Beepart“ pastato viduje ir išorėje, šalimais esančiame miško parke. Penktadienį į dirbtuves bus kviečiami mažieji pagalbininkai, kur kartu su menininkais bus ruošiama atšvaitų instaliacija, nušviečianti kelią visiems atvykstantiems. Pasak festivalio rengėjo A. Ciplijausko, šis festivalis turėtų būti įdomus visiems, kas domisi ekologija, kurie neabejingi šviesai ir gerai nuotaikai.