Archyvai

Stingo gerbėjams – populiariausių jo dainų dešimtukas

Legendinio britų muzikanto Stingo gerbėjai galėtų valandų valandas diskutuoti, kurie jo kūriniai gražiausi ir mieliausi – tiek jų daug ir įvairių. Artėjant pirmajam muzikanto koncertui Kauno „Žalgirio“ arenoje, kviečiame prisiminti garsiausias ir populiariausias Stingo, kurio tikrasis vardas Gordonas Sumneris, dainas. Daugumą jų klausytojai išgirs ir liepos 31 dieną įvyksiančiame koncerte.

 

Pateikiame Stingo dainų top 10 pagal jų leidimų skaičių – juk kuo daugiau kartų daina buvo perleista, tuo ji populiaresnė.

 

1. „Fragile“ (1987 m.) – 33 leidimai. Daina iš albumo „Nothing Like the Sun“ kaip atskiras singlas išleista ir ispanų bei portugalų kalbomis. Šis kūrinys skirtas amerikiečių civilinės inžinerijos specialistui Benui Linderiui, kuris dirbo prie nedidelės hidroelektrinės projekto ir 1987-aisiais buvo nužudytas Nikaragvos kontrrevoliucionierių. Vyro istorija sulaukė didžiulio atgarsio, mat buvo manoma, kad vadinamuosius kontras finansuoja ne kas kitas, o JAV vadovybė.

 

2. „Englishman In New York“ (1987 m.) – 21 leidimas. Šiame kūrinyje Stingas apdainavo garsųjį ekscentriką, gėjų ikoną Quentiną Crispą. Jis buvo britų rašytojas, dėstytojas ir talentingas pasakotojas. Albume „Nothing Like the Sun“ pasirodžiusią dainą apie Q.Crispą Stingas sukūrė netrukus po to, kai šis persikraustė iš Londono į Niujorką.

 

3. „Mad About You“ (1991 m.) – 21 leidimas. Daina pasirodė albume „The Soul Cages“, kurį Stingas parašė po tėvo mirties, kurią skaudžiai išgyveno. Jausmingų išgyvenimų kupinoje „Mad About You“, kaip ir daugumoje šio albumo dainų netrūksta jūros motyvų. Kaip savo autobiografijoje teigė Stingas, jo tėvas visuomet gailėjosi netapęs jūreiviu.

 

4. „Fields Of Gold“ (1993 m.) – 17 leidimų. Kūrinį iš albumo „Ten Summoner’s Tales“ daugybę kartų interpretavo skirtingi muzikantai, iki šių dienų – jis vienas mėgstamiausių Stingo gerbėjų gretose. „Fields Of Gold“ laikoma stipriausia atlikėjo meilės balade, sukurta su jam nebūdingu švelnumu.

 

5. „Every Breath You Take“ (1983 m.) – 16 leidimų. Šis superhitas iš Stingo grupės „The Police“ albumo „Synchronicity“ yra vadiamas viena sėkmingiausių visų laikų dainų. Ji svariai papildė atlikėjo biudžetą. Stingo teigimu, daugelis žmonių klysta, manydami, kad kūrinys yra labai teigiamas, mat jis dainą kūręs apie žmogų apsėstą prarastos meilės, apie pavydą ir norą sekti kiekvieną žingsnį.

 

6. „Roxanne“ (1978 m.) – 16 leidimų. Debiutiniame grupės „The Police“ albume „Outlandos d‘Amour“ pasirodžiusi daina buvo parašyta apie vyrą, kuris pamilsta prostitutę. Stingas teigė, kad kūrinį įkvėpė jo matytos prostitutės Paryžiuje, o pavadinimą padiktavo pjesė „Sirano de Beržerakas“, kurios plakatas kabėjo viešbučio foje.

 

7. „All This Time“ (1991 m.) – 16 leidimų. Pirmasis albumo „The Soul Cages“ singlų, patyręs ypač didelę sėkmę Amerikoje. Daina skirta velioniam Stingo tėvui. Ši kūrinyje simbolizuoja berniukas Bilis, kuris po savo mirties nori palaidoti tėvą jūroje, o ne pagal katalikiškus papročius.

 

8. „Fortress Around Your Heart“ (1985 m.) – 15 leidimų. Šią dainą iš albumo „The Dream of the Blue Turtles“ Stingas parašė Barbadose. Kūrinį įkvėpė skausmas, kurį dainininkas jautė nepasisekus pirmosioms vedyboms. Stingas teigė, kad ši daina turi vieną geriausių jo parašytų priedainių.

 

9. „Message In A Bottle“ (1979 m.) – 15 leidimų. Daina iš antrojo „The Police“ albumo „Reggatta de Blanc“ pasakoja apie vieną saloje gyvenantį žmogų. Jis išsiunčia žinutę butelyje ieškodamas meilės, tačiau po metų jį apima neviltis, nes niekas neatsako. O jau kitą rytą ant kranto jis pamato milijardus butelių su žinutėmis ir supranta, kad jis toks – ne vienas.

 

10. „Why Should I Cry For You“ (1991 m.) – 15 leidimų. Šis kūrinys tapo pirmuoju, kurį Stingas parašė į albumą „The Soul Cages“ išgyvendamas po tėvo mirties. Su šia daina jis patyrė lūžį ir nusprendė išsivazduoti iš praradimo skausmo per muziką.

 

 

Į Lietuvą legendinį Stingą su grupe atveža didžiausio koncertų organizatorius Baltijos šalyse BDG. Birželio 12 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje ši koncertų agentūra surengs skandalingojo Marilyn Mansono pasirodymą, liepos 28 dieną – pirmąjį Lietuvoje rokerių „Red Hot Chili Peppers“ koncertą, o rugpjūčio 21 dieną Vilniaus Vingio parke stulbinantį Lady Gagos šou.

 

Pirmasis jausmingo ir uždegančio Stingo koncertas Kaune įvyks liepos 31-ąją „Žalgirio“ arenoje. Bilietus galima įsigyti svetainėje www.ticketpro.lt bei „Bilietų pasaulio“ kasose.