Archyvai

Stingas abejingų nepaliko

Penktadienio vakarą sostinės „Siemens“ arenoje koncertavo garsus britų atlikėjas Stingas. Nors jo dainos daugeliui puikiai pažįstamos, šį kartą jos skambėjo kiek kitaip. Mat 58 metų dainininkas, kurio tikrasis vardas Gordonas Matthew Sumneris, savo pasaulinio turo „Symphonicities“ programą pristatė kartu su Didžiosios Britanijos karališkuoju simfoniniu orkestru.

Trijų valandų trukmės koncertas buvo padalytas į dvi dalis. Pirmojoje skambėjo gerbėjų atmintin jau giliai įstrigę hitai, tokie kaip „If I Ever Lose My Faith In You“, „Englishman in New York”, „Fields of Gold”, o antroje dalyje suskambo nauji kūriniai. Pabaiga vėlgi buvo skirta hitams.

Publika ypač šiltai sutiko Stingą, negailėdama jam plojimų ir nenustygdama vietoje, kai pasigirsdavo jau gerai žinomos dainos. Klausytojai nurimdavo tik skambant ramesniems kūriniams, tokiems kaip „Fragile”. Pastarosios dainos metu salę užplūdo romantika, o poros apsikabino ir žiūrėdami vieni kitiems į akis dalijosi bučiniais bei meilės žodžiais.

Ramybė ir rimtis salėje įsivyravo ir tuomet, kai Stingas pristatė kitą savo dainą "Russians", pabrėždamas, kad ji ne apie klimatą, o buvusią santvarką. "Ši daina apie šaltį, kurį jūs gerai pažinojote", – kalbėjo atlikėjas.

Šeštą dešimtmetį bebaigiąs britas koncerte nestokojo lengvos ironijos, ypatingai kalbėdamas apie meilę. Viena iš atlikėjo dainų pasakojo seno vyriškio ir jaunos moters istoriją.

Koncertą vainikavo trys dainos "Every Breath You Take" bisai. Paraginti dainininko pakilo visa salė, o po koncerto gerbėjai atlikėją apipylė gėlių jūra.

Lietuvos publikai jis, rodos, atidavė visą save – ant scenos atlikėjas atrodė visiškai atsipalaidavęs ir nuoširdžiai atsidavęs tam, ką daro, o nulipęs nuo scenos nesiliovė šypsotis. Ar tai reiškia, kad Stingo gerbėjai greitu metu vėl gali sulaukti savo dievaičio mūsų šalyje?