Archyvai

Šokių studija „Bachata Souls“ užpūtė pirmąją gimtadienio žvakutę

Šeštadienio vakarą Vilniaus Lenkų kultūros namuose artimų draugų būryje šokių studija „Bachata Souls“ atšventė vienerių metų gimtadienį.

Vakarą pradėjo jo šeimininkai – šokių studijos „Bachata Souls“ įkūrėjai Giedrė ir Šarūnas Kondrotai – susirinkusiems svečiams dovanodami savo pirmąjį šokį.

„Angelas mus aplankė ir sukūrė mūsų šeimą, mūsų meilę ir istoriją, jei labai tikėsite, jūsų angelas ateis į jūsų namus ir suteiks galimybę dalintis tuo, kas yra gražu, o bachata yra gražu. Priimkit mus kaip naujagimius, kurie švenčia gimtadienį“, – su jauduliu balse į žiūrovus po šokio kreipėsi Giedrė.

Toliau sekė „Bachata Souls“ mokinių „Poetry in Motion“ debiutas – šokis „You will remember“ („Jūs prisiminsit“ – aut.).

Pagerbti pirmąjį gimtadienį švenčiančios šokių studijos atvyko ir Stasys Kašauskas – Dominikos Respublikos Garbės generalinis konsulas Lietuvoje. Anot jo, Dominikos Respublika – nuostabus kraštas, turintis puikių kurortų. „Tai – kraštas, kuriame visi šoka, kuriame uždrausta nesišypsoti. Dažniausiai ten šokama ne bachata, o merengue“, – apie Dominikos Respubliką kalbėjo S.Kašauskas.

Pasveikinti „Bachata Souls“ susirinko būrys draugų, padovanojusių vakaro svečiams ne vieną išskirtinį pasirodymą. Pirmieji į sceną žengė Ispanijos šokių grupė „Solea“, savo daina „Man nieko nereikia“ vakaro kaltininkus ir svečius nudžiugino suvalkietis Gaudentas Janušas. Po jo scenoje buvo galima išvysti kapuerą (brazilų kovos menas – aut.). Mušant būgnui ir skambant portugališkai atliekamai dainai karštoji kovotojų grupė demonstravo brazilų kovos meną. Sveikinimo šokį padovanojo ir ypatingieji savaitgalio svečiai iš Kosta Rikos „Hips on Fire“.

Ištikimiausiems draugams Giedrė ir Šarūnas įteikė padėkas ir negailėjo šiltų žodžių.

Vėliau į sceną buvo pakviestos poros, kurias sujungė bachata arba kuriuos meilė atvedė į bachatą. Dauguma jų, paklausti, kaip įsižiebė jausmai, sutartinai atsakydavo: „Šokom šokom ir prisišokom“.

Ne išimtis ir vakaro pora. Juos taip pat suvedė šokis – pakeliui į savo antrąjį bachatos festivalį Reno mieste, Nevadoje, JAV, jie susituokė. Vakaro šeimininkai susirinkusiems svečiams savo meilės istoriją papasakojo šokiu („Love story“ – „Meilės istorija“ – salsos, tango ir bachatos miksas – aut.).

„Svarbiausia šį vakarą buvo turėti artimus, per tuos metus mums ištiesusius ranką, žmones, šalia. Didžiausias džiaugsmas yra tada, kai kitas supranta, kuo tu kvėpuoji ir ištiesia ranką, kai tau sunku, pasidžiaugia kartu, kai tau linksma. Idėja ir buvo sukviesti visus, kurie buvo neabejingi mūsų mokyklai, mūsų šeimai, šitam šokiui, latino kultūrai, Vilniaus miestui, Lietuvai“, – po draugų pasirodymų kalbėjo Giedrė.

Vakarui įpusėjus buvo paskelbtas aukcionas. Jame pasiūlyta įsigyti „Hips on fire“ kompaktinį diską, taip pat svečių iš Kosta Rikos vedamą šokio pamoką, „Bachata Souls“ šokių pamoką, vakarienę su „Hips on fire“ bei ypatingus marškinėlius JAM ir JAI.

Vakaro programą vainikavo didžiulis tortas. Sugalvojus norą ir užpūtus žvakutę, buvo paskelbta pertraukėlė ir pagarsinta muzika. Susirinkę į šokių studijos gimtadienį svečiai salėje ėmė skanauti tortą, siūbuoti klubais ir laukti smagios improvizacijų konkurso kovos bei kitų vakaro staigmenų.

Visi pinigai surinkti šeštadienio vakarą bus skirti II-ajam tarptautiniam bachatos ir kitų lotynų Amerikos šokių festivaliui, kuris įvyks birželio 25-27 dienomis Vilniuje.

„Tai – didelis pasiūlymas linksmo, gero, teisingo, turiningai praleisto laiko gražiausiu Lietuvoje metų laiku. Tai bus iš tikrųjų didelė džiaugsmo fiesta Lietuvoje, nes programa labai turininga, labai įvairi“, – apie artėjantį festivalį kalbėjo Giedrė.

Susiję straipsniai:

Bachata sujungia meilei

https://www.vilniusbynight.lt/lt/Naktinis-gyvenimas/?id=135

I-ais disco latina Vilniuje

https://www.vilniusbynight.lt/lt/Naujienos/?id=499