Archyvai

Skaitymai atveria teatro duris – J. Ivanauskaitės „Bomba, arba Ariel“

Į mokyklos vadovėlius įtraukta ir paskubomis perskaityta Jurga Ivanauskaitė nustebina maištinga tiesa ir atvirumu pjesėje „Bomba, arba Ariel“. Tai vienas paskutiniųjų J. Ivanauskaitės darbų – pjesė išspausdinta po mirties. Užupio teatras drąsiai atveria duris mitus griaunančiai lietuvių dramaturgijai ir kviečia į J. Ivanauskaitės pjesės „Bomba arba Ariel“ skaitymus rugsėjo 2 d. 21 val. „Fluxus ministerijoje". Renginys nemokamas.

 

„Bomba arba Ariel“ – tai šiuolaikinės visuomenės dogmoms prieštaraujanti, sukrečianti istorija apie tikėjimą. Veiksmas vyksta bažnyčioje, kur susikerta skirtingi žmonių likimai. Pjesės scenose skleidžiantis veikėjų charakteriams išryškėja jų gyvenimus susiejęs bruožas – nepatirta meilė (moters meilė, motinos meilė, dukros meilė, pasaulio meilė). Asmodėjus, Barbelo ir Samaelis vadina save puolusiais angelais. Jų personažai įkūnija pasipriešinimą visuomenei, maištą prieš jos vartotojiškumą. Angelai kovoja prieš reklamos vaidmenį formuojant vartotojų visuomenę, kritikuoja prekinių ženklų vaikymąsi. Idiliškai prasidėjęs pasakojimas staiga tampa įkaitų drama, kurioje skleidžiasi toli gražu ne tobuli jaunavedžių santykiai, o maištaujantieji personažai.

Dramatiška istorija atveria veikėjų sielos užkaborius, aikštėn iškyla kiekvieno jų gyvenimo skauduliai. Tarp veikėjų vykstantys dialogai yra tarytum mažos jų išpažintys, po kurių kiekvienas gauna išrišimą.

 

Šio pjesės pagrindinė mintis – tikėjimas plačiąja prasme. Šių laikų žmonės tarsi vaikšto užrištom akim, užkištom ausim ir užvertom burnom. Reikėtų stabtelėti bent minutei.

Aktorius Linas Barauskas

Tai pjesė tiems kurie myli ir tiems kuriems maža meilės. Tiems kurie tiki ir netiki, tiems kurie laukia, kurie ieško atsakymų, tiems kurie trokšta kažko daugiau nei penkios darbo dienos ir savaitgaliai „atsipalaidavimui”…

Aktorė Rasa Strauzaitė

Tiek ši pjesė, tiek J. Ivanauskaitės kūryba yra daugiasluoksnė. Ji slepia tą erdvę, į kurią turi įsiskverbti, kad sužinotumei, kas vis tik slepiasi tarp žodžių, sakinių, eilučių ir puslapių.

Lietuvos Rytas, Viktorija Samarinaitė

 

Spektaklio premjera numatyta lapkričio mėnesį. Būtent tą skorpijoniškajį mėnesį, kada minėsime ugningosios J. Ivanauskaitės 50-tąsias gimimo metines.

 

Režisierė: Rita Urbonavičiūtė

Vaidina: Saulius Čėpla, Gabrielė Kuodytė, Rasa Strauzaitė, Linas Barauskas, Česlovas Gabalis, Margarita Žiemelytė, Aurimas Blaževyčius.

 

Kas vyks?

S k a i t y m a i – Rugsėjo 2 d. 21 val. (nemokamai) „Fluxus ministerijoje“

U ž d a r a p e r ž i ū r a – Spalio 13 d. 19 val. (nemokamai) „Fluxus ministerijoje“

G e n e r a l i n ė r e p e t i c i j a – Spalio 26 d. 19 val. (nemokamai) „Fluxus ministerijoje“

Kur vyks?

„Fluxus ministerijoje“, Gedimino pr. 27, Vilnius

 

Įėjimas NEMOKAMAS.

REGISTRUOTIS į skaitymus, peržiūrą ir generalinę repeticiją būtina iš anksto (ne vėliau kaip diena iki spektaklio) el. paštu teatras@uzupioteatras.lt. Paskubėkit registruotis – vietų skaičius labai ribotas.