Archyvai

Šį šeštadienį – Taika ir Meilė Gorkinėje

Gūdaus Sovietmečio laikais jauni žmonės, uoliai stebimi budrios KGB akies, mėgino išlikti laisvi. Iš už geležinės uždangos mus pasiekdavo gera muzika, knygos, mados ir idėjos. Hipių dvasią geriausiai atspindėjo frazė „Taika ir Meilė“. Buvusioje Gorkio gatvėje prie ‚Vaivos“, „Ledainės“, o vasarą ir „Rotondoje“ būriuodavosi margaspalviais rūbais pasipuošęs jaunimas. Praeivius stebindavo rankų darbo aksesuarai, nutrinti džinsiniai rūbai, išsiuvinėti gėlėmis, drugeliais ir „pacifikais“ bei ilgi plaukai. Tačiau tai buvo ne tik išorinis įvaizdis, tai buvo kažkas žymiai daugiau – tiesiog gyvenimo būdas. Tuomet Sovietų Sąjungoje sienų nebuvo, todėl hipiai yra išmaišę visą šalį. Jie keliaudavo autostopu, dažnai kišenėje turėdami vos kelis rublius. Vasarą rinkdavosi miške ar prie jūros ir gyvendami komunose puikiai leisdavo laiką. Daugiausia hipių susirinkdavo Vilniuje Kaziuko mugės metu. Milicija aršiai kovojo su hipių judėjimu – nuolat tikrindavo dokumentus, be priežasties sulaikydavo ir net nukirpdavo plaukus.

 

Lapkričio 26 d. Vilniuje „Gorky Bar“ vyks teminis vakarėlis „Taika ir Meilė Gorkynėje“.

Su malonumu prisiminsime tuos laikus, kai „Gėlių vaikai“ skaitė knygas, klausėsi vinilinių plokštelių, diskutavo ir keliavo. Vakaro metu bus demonstruojamos Sovietmečio hipių nuotraukos, ištraukos iš filmo apie Woodstock‘o muzikos festivalį, bus pasiūlytas specialus „Hipio naktipiečių“ rinkinys. Svečiams pasipuošusiems pagal teminį aprangos kodą – didelė nuolaida.

Muzikinėje programoje – Vienišo vilko klubas: V.Juronis – ex. „Kertukai“, Š.Mačiulis – „Poliarizuoti stiklai“ su miesto folkloro grupe „Vilkai“ ir teisingos muzikos grupė „Dinozaurai“. Skambės klasika tapę visų laikų pasauliniai ir lietuviški šlageriai bei savos kūrybos dainos.

 

20:00-21:30 Dj Andre Sudikas

21:30-00:30 LIVE: VIENIŠO VILKO KLUBAS

00:30-02:00 Dj Ramojus

02:00-00:04 Dj Seasonslater (surfthroughrockcountry.tumblr.com)

 

Renginys nemokamas!