Archyvai

Šeštasis „Vasaros terasos“ sezonas – nuo gegužės 13-osios

Kalendoriniam pavasariui einant į pabaigą, o termometrui kasdien džiuginant vis labiau, metas pasitikti sėkmingai peržiemojusias miestietiškos vasaros tradicijas. Į šeštojo savo sezono atidarymo vakarą penktadienį, gegužės 13-ąją kviečia „Vasaros terasa“, įsikūrusi Vilniaus mokytojų namuose.

Atvira vieta muzikai ir draugams – ši „terasiečių“ idėja nepasikeitė ir nežada keistis. Jaukiai „mokytojų namų kiemeliu“ vadinama „Vasaros terasa“ visiems draugams penktadienį dovanoja net du koncertus. Scenoje muzikines kilpas iš violončelės, gitaros ir savo balsų konstruos duetas „The Artrace“, vėliau vietą užleisiantys rokeriams „Freaks on Floor“. Sutemus DJ pultą po žiemos miklins Rimas Šapauskas bei „Deep Inc“ duetas.

Šeštojo „Vasaros terasos“ sezono renginių tvarkaraštis iš esmės jau sudarytas. Muzika, vaizdai ir kiti laisvalaikio nuotykiai lankytojų lauks kiekvieną vasaros dieną. Kaip visuomet, į programą įsilies ir Vilniaus mokytojų namų organizuojami renginiai, bus švenčiamos ir pagrindinės miesto bei šalies šventės – pavyzdžiui, „Tebūnie naktis!“ ar Europos krepšinio čempionatas.

Aktualią elektroninę muziką visam pasauliui interneto keliais transliuojanti „Mondayjazz“ komanda gyvų kolegų proletarų „Vasaros terasoje“ lauks pirmadieniais. Drum’n’bass tradiciškai skiriami antradieniai – pakaitomis čia didžėjaus „Souled Summer“ arba „Mažųjų antradienių“ organizatoriai bei svečiai.

Trečiadieniais „Vasaros terasą“ okupuos vaizdai. „Visual night“ metu savo projektus kaskart pristatys skirtingi menininkai. Dar gegužę čia bus galima susipažinti su Eglės Suckmafinger ir Luko Miceikos kūryba.

Gyvo garso ciklas „TUBORG Liquid Soundtrack“ padės savaitgalius užsimanysiantiems pradėti anksčiau – jau ketvirtadieniais. Terasoje koncertus surengs „G&G Sindikatas“, Leon Somov & Jazzu, „Empti“, „Happyendless“ ir kiti. Iš viso „TUBORG Liquid Soundtrack“ užpildys 8 ketvirtadienius, likusieji patikėti „Deep Inc“ didžėjų duetui.

Penktadieniai terasoje taip pat skirti gyvai muzikai. Cikle „Friday Live“ apsilankys gal ne visiems dar žinomi, bet didelio dėmesio verti alternatyvios muzikos projektai – tiek lietuviški, tiek užsieniniai, taip pat bus erdvės džiazo jam sessions. Po koncertų – lengva savaitgalio įžanga su didžėjais „Milkshake“.

Ramius, bet užtikrintus šeštadienius „šefuos“ Bruklino lietuvis DJ Zhill. Jis terasoje kurs ciklą „Fine Like Wine“, kuriame už pulto stovės ne vienas jo draugas ar šiaip nusipelnęs vilnietis.

Savaitė baigiama, žinoma, su „Blusturgiu“. Po stogu žiemoję prekiautojai senais, atrastais, naujais, originaliais ir visokiais kitokiais daiktais, rūbais, žaislais jau nekantrauja grįžti į „Vasaros terasą“. Apsipirkusių ar pasidairiusių miestiečių lauks „Vasaros terasos“ sezono naujiena – stalo futbolas. Ši pramoga, žinoma, niekur nedings ir kitomis savaitės dienomis.

Dauguma „Vasaros terasos“ organizuojami renginių – nemokami. Šeštus metus vilniečių lauksiantis kiemelis bei jame veikianti kavinė kasdien dirbs nuo 11 valandos iki 02, savaitgaliais – iki 03 val.

__

VASAROS TERASOS ATIDARYMAS.

05.13, penktadienį, durys atidaromos 18 val., koncerto pradžia 20 val.