Archyvai

Sausakimšas sales Vilniuje rinkęs „Nepatogus kinas“ keliasi į Kauną

Dešimt dienų Vilniuje trukęs penktasis dokumentinių filmų festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ nuo šiandien, lapkričio 2-osios, persikelia į Kauną. Sostinėje buvo parodyta per 40 kino juostų, o žiūrovai galėjo pabendrauti ir padiskutuoti su net 15 svečių iš užsienio: kino kūrėjų, disidentų ir aktyvistų. Festivalį kasmet rengiančio Lietuvos žmogaus teisių centro skaičiavimais, Vilniuje kino seansus už simbolinį 1 ct mokestį ar didesnes geranoriškas aukas aplankė per 5000 žiūrovų.

 

Pasak festivalio „Nepatogus kinas“ direktoriaus Gedimino Andriukaičio, įvairialypė šių metų programa įtiko įvairios dokumentikos mėgėjams, o dalis filmų savo intriga, įspūdingais vaizdais ir įtemptu siužetu prilygo geriems meniniams filmams. „Sunku pasakyti, į kuriuos filmus atvyko daugiausiai žiūrovų, bet viena, neabejotinai žiūrovų mėgstamiausia juosta buvo „Svajojanti Nikaragva“, nuo kurios nedaug atsiliko „Teisingumas Sergejui“ ir „Nusikaltimas po nusikaltimo“, – sakė G.Andriukaitis.

 

Sekmadienį Vilniuje pasibaigusį penktąjį žmogaus teisių kino festivalį uždarė Manto Kvedaravičiaus filmas „Barzakh“, į paskutinį seansą sutraukęs sausakimšą salę žiūrovų. Festivalio organizatoriai sulaužė tradiciją ir paskutiniame seanse nerodė žiūroviškiausio? Vilniaus filmo.

 

„Šį kartą nusprendėme, paskutiniame seanse pagerbti išskirtinį filmą. Manto Kvedaravičiaus filmas yra būtent toks, kokį vertina ir propaguoja „Nepatogus Kinas“. Siekiame, kad tokios dokumentikos būtų kuo daugiau, todėl mums didelė garbė pristatyti filmą „Barzakh“, kaip festivalio uždarymo filmą“, – sakė G.Andriukaitis.

 

Kasmet skiriamo „Žiūrovų balso“ apdovanojimas ir Vilniaus žiūrovų simpatijos teko JAV režisieriaus Marcelo Bukino filmui „Svajojanti Nikaragva“ (angl. „Dreaming Nicaragua“), kuriuo prasidės „Nepatogaus kino“ viešnagė Kaune. Ši istorija yra apie viltį, meilę ir drąsą, kai net siaubingiausiomis gyvenimo sąlygomis žmogus kovoja už geresnį gyvenimą.

 

Unikalius dokumentinius kadrus kauniečiai galės išvysti net 26-iose peržiūrose, kurios nuo lapkričio 2-osios vyks Mykolo Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12), o vėliau ir klube „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101).

Festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ kasmet siekia praplėsti savo žiūrovų akiratį, atkreipti dėmesį į socialinius iššūkius, globalias ir lokalias žmogaus teisių problemas. Jau lapkričio 2 d. „Nepatogus Kinas“ į pirmąjį seansą pakvies Kauno žiūrovus, o vėliau iškeliaus į Klaipėdą (lapkričio 8 – 12), Šiaulius, Uteną, Alytų ir Ukmergę.