Archyvai

Roko gitaristų elito atstovas Paul‘as Gilbert‘as koncertuos Lietuvoje

1982 metais penkiolikmečio Paul‘o Gilbert‘o nuotrauka pasirodė žurnale “Gutar Player”. Savo rankose tuomet jis laikė savadarbę „Flying V“ modelio gitarą, ilgi plaukai ir jūreiviški marškinėliai turėjo reikšti, kad jo stilius yra Heavy Metal.

18-os metų jis išvažiavo į Holivudą, Los Andžele laimėjo “Guitar Wars” konkursą, baigė G.I.T. institutą (The Guitar Institute of Technology) ir liko jame dirbti jaunesniuoju specialistu.

19-os metų Paul‘as subūrė dabar jau legendinę shred-metal grupę „Racer X“ ir įrašė pirmąjį albumą. Netrukus ši grupė užkariavo Los Andželo klubų scenas.

Kai Paul‘ui sukako 21-eri, vienas iš jo dievukų, bosisas Billy Sheehan‘as (ex-Talas, David Lee Roth) paprašė pagelbėti jam renkant naują grupę. Taip atsirado grupė „Mr. Big“. Kartu su vokalistu Eric‘u Martin‘u ir būgnininku Pat‘u Torpey jie išleido keturis roko klasika tapusius albumus, kuriuose galima buvo išgirsti roko ir soulo, metalo ir pop elementų. Su „Mr. Big“ Paul‘as dziaugėsi sėkmingu į pirmąsias hitų paradų vietas užkopusiu singlu “To Be With You” ir galimybe koncertuoti sausakimšose arenose visame pasaulyje.

Trisdešimties Paul‘as nusprendė palikti „Mr. Big“ ir pradėti savo solo karjerą. Nuo tada jis įrašė daugiau nei 20 energingų gitarinio roko albumų, kartais su vokalu, kartais instrumentinius, kartais su pagalbininkais iš „Racer X“, kartais kartu su savo dėde Jimi Kiddu ar dainininku-gitaristu Freddie Nelsonu ir naujausius su vėl atgijusia grupe „Mr. Big“.

Nepaisant nepaprasto užimtumo, Paul tapo vienu geidžiamiausiu gitaros instruktoriumi. Jo mokomieji DVD ir žurnalų straipsniai tapo encikopediniais naująjai gitaristų kartai. Šiandien klausydami gitaristų-virtuozų, jūs tikrai išgirsite ne vieną frazę, išmoktą būtent iš Paul‘o “Intense Rock” DVD.

2007 metais gitaros legendos Joe Satriani ir John‘as Petrucci pakvietė Paul‘ą Gilbertą prisijungti prie jų projekto “G3” gastrolėms po Šiaurės Ameriką. Paul‘as buvo pakerėtas žiūrovų reakcijos į jo solo pasirodymus ir tai paskatino jį ir toliau gastroliuoti po pasaulį su savo solo programa. Be dalyvavimo įvairiuose kituose projektuose, kasmet jis rengia ne mažiau kaip 125 solo koncertus Europoje, Japonijoje ir Amerikoje.

Savo naująjį albumą Fuzz Universe“ Europos turo metu Paul‘as Gilbert‘as pristatys Vilniuje lapkričio 24 dieną, klube “New York”. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir renginio dieną klubo kasoje. Renginio pradžia 19 val.