Archyvai

Renkami Lietuvos miestai, atsidursiantys naujausioje stalo žaidimo „Monopolis“ versijoje

Pasibaigus Lietuvos savivaldybių tarybų rinkimams prasidės kitas, kur kas smagesnis, balsavimas. Šiandien pirmą kartą Lietuvoje startuoja pasaulyje daug dėmesio sulaukęs interaktyvus azartiškas žaidimas internete, kurio tikslas – iš 40 Lietuvos miestų išrinkti 22 populiariausius, kurie atsidurs naujausioje pasaulyje garsaus stalo žaidimo „Monopolis“ versijoje. Balsavimas internete vyks iki kovo 27 d.

Iš 40 miestų tik 22 daugiausiai balų surinkę miestai bus įtraukti į naujausią stalo žaidimo „Monopolis“ versiją, kuri bus išleista ir Lietuvos parduotuvėse pasirodys š. m. rugpjūčio mėnesį.

Analogiška, tačiau globalesnė kova dėl sostinių, kurios jau atsidūrė „Monopoly World Edition“ žaidimo versijoje, vyko ir kitose pasaulio šalyse. Balsavimas kaimyninėje Latvijoje tąkart buvo itin aktyvus, tad Ryga, surinkusi daugiau balsų už Niujorką, pateko tarp 22 išrinktųjų pasaulio sostinių. Iš viso už savo sostines azartiškai internete balsavo 40 šalių gyventojai.

Apklausos, kuri buvo paskelbta internete, rezultatai parodė, jog Lietuvoje šį žaidimą žino ir bent kartą yra žaidę 80 proc. visos šalies gyventojų. Nuo balsavimo pradžios vasario 28 d. iki balsavimo pabaigos kovo 27 d. tikimasi surinkti apie 100 000 balsų.

Pirma „Monopolio“ versija, sukurta Charles Darrow, pasirodė dar 1933 m. Žaidimui sukurti jo autorius tada pasitelkė kasdienybėje naudojamas medžiagas, pavyzdžiui, medienos gabaliukus. Per dieną kūrėjas pagamindavo 6 žaidimo egzempliorius. Nuo 1935 m. pasaulyje jau yra pagaminta 5,120,000,000 šio stalo žaidimo kopijų.