Loading map...
 Pagrindinis    VALDOVŲ RŪMAI

VALDOVŲ RŪMAI

Property ID: 10820
Katedros a. 4, Vilnius,
Lithuania
Muziejai
  • 106
  • 0

Aprašymas

Šioje istorinėje vietoje IV–VIII a. buvo medinė gyvenvietė, XIII a. II p. dalis gyvenvietės virto mūro pilimi. XIV a. I p. ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje. Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai. Jie ne kartą plėtė mūro pilį, o XV a. pab. pradėjo jos esminę rekonstrukciją. Iš pradžių turėjusi gotikos bruožų, XVI a. reprezentacinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo ištaigingais renesansiniais rūmais. XVII a. I p. jie įgijo ir ankstyvojo baroko požymių. Vilnius tuo metu buvo vienu iš didžiausių Vidurio Rytų Europos centrų. XVII a. vid. Maskvos kariuomenė rūmus nuniokojo, o XVIII a. pab. – XIX a. pr. ir visiškai sugriovė.

2000 m. Lietuvos Respublikos seimas priėmė įstatymą dėl Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties. Po dvejų metų pradėti statybos darbai. 2013 m. du iš keturių Valdovų rūmų korpusų atverti lankytojams, juose įsikūrė nuo 2009 m. veikiantis Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose galima apžiūrėti dvi nuolatines ekspozicijas, atspindinčias istorinės rezidencijos funkcijas. Gausūs radiniai kartu su rūmų raidos maketais, ikonografine medžiaga ir tekstiniais komentarais rodomi Rūmų istorinės ir architektūrinės raidos ekspozicijoje (I maršrutas). Rūmų atkurtų istorinių reprezentacinių interjerų ekspozicija (II maršrutas) lankytojus atves į reprezentacines menes su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, taip pat į specialią lobyno salę.

Muziejuje galima užsisakyti ekskursijas, gido paslaugų kainos:
Lietuvių kalba – 15 €,
Užsienio kalba – 22 €.
Ekskursijos vedamos ne didesnėms kaip 25 asmenų grupėms. Būtina iš anksto registruotis tel. (8 5) 262 0007

Projektas „Nuotolinis pažintinis pasivaikščiojimas po Nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus”

Rūmų istorija plačiau pristatoma čia:

http://www.valdovurumai.lt/Istorija/Rumu_istorija.lt.htm

Valstybinių švenčių dienomis muziejus nedirba

Privalumai

No amenities.

Kontaktinė informacija

Telefonai: +370 5 262 0007
El. paštas: info@valdovurumai.lt
Interneto svetainė: http://www.valdovurumai.lt
Facebook: https://www.facebook.com/valdovurumai
Antradienis: 10.00 – 18.00
Trečiadienis: 10.00 – 18.00
Ketvirtadienis: 10.00 – 20.00
Penktadienis: 10.00 – 18.00
Šeštadienis: 10.00 – 18.00
Sekmadienis: 10.00 – 16.00

Panašūs rezultatai

No similar properties found.