Archyvai

Pripažinta garsiausia visų laikų Moljero komedija Lietuvoje

Ar žinojote, kad garsioji frazė „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ į mūsų kasdienę kalbą atkeliavo iš visų laikų garsiausios Ž.B. Moljero komedijos „Skapeno klastos“. Lietuvoje šis kūrinys statomas nedažnai – tai nelengvas išbandymas teatro režisieriui, o Skapeno vaidmuo yra tikras meistriškumo iššūkis aktoriui.

Šįkart atėjo išskirtinė proga garsiąją frazę vėl išgirsti teatro scenoje – naujame „Užupio teatro“ pastatyme „Skapeno klastos“ (rež. R. Urbonavičiūtė). Surinkta išties šauni aktorių komanda – Linas Barauskas, Aurimas Blaževyčius, Tautvydas Jancevičius, Arūnas Vozbutas, Tomas Kliukas, Rasa Strauzaitė, Saulius Čėpla, Vytautas Mikalauskas, Rasa Syminaitė.

Pagrindinis pjesės veiksmas sukasi apie Skapeną. Jo niekas neapgaus ir nepergudraus, bet jis sugeba apsukti apie pirštą visus. Pinigai ir šlovė jaudina pjesės herojus – dėl jų jie pasiryžę atsisakyti net meilės. Kai įmantri meilės ir godumo istorija išsukama visiems palankia kryptimi, Skapenas mėgaujasi savimi ir laukia naujų painių situacijų. Tai komedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save.

Ž. B. Moljero komedija „Skapeno klastos“ pirmąkart Lietuvoje buvo pastatyta Jaunimo teatro režisieriaus Vytauto Čibiro 1968 m. Tuokart pagrindinį – gudraus tarno Skapeno – vaidmenį atliko garbaus atminimo aktorius Rolandas Butkevičius. Šis „Užupio teatro“ pastatymas skirtas pagerbti vieno geriausių Lietuvos aktorių atminimą.

„Užupio teatro“ „Skapeno klastų“ premjera įvyko 2010 m. gruodžio mėnesį. Po spektaklio dar ilgai netilo žiūrovų aplodismentai.

– Dėkoju Jums už puikų vakarą. Likau sužavėta aktorių vaidyba… Iš pradžių žiūrėjau šiek tiek įtariai, nes dar esu mačius ir „senąjį“ spektaklį, bet jaunasis Skapenas – aktorius Linas Barauskas, manau pranoko visus Skapenus…

– Norime padėkoti už nuostabų spektaklį. Žiūrėdami patyrėme daugybę gerų emocijų, ne vienas atpažinome save. Esame susižavėję aktoriais, originaliu pastatymu, įdomiom dekoracijom ir kostiumais. Ypač patiko natūralus ir artimas aktorių bendravimas su publika; puikus dalykas, kad spektaklis rodomas mažoje erdvėje.

– Vaidyba – vien ko vertas charizmatiškasis Skapenas, kuris buvo visų įvykių kaltininkas ir pagrindinis „marionečių virvelių traukiotojas“. Aktorius Linas Barauskas su kitais aktoriais atidavė didžiulę pagarbą aktoriui Rolandui Butkevičiui, – savo įspūdžiai dalijosi žiūrovai.

Šiame spektaklyje rasite komediją, kilusią iš paties gyvenimo, ir aktorius – gyvus, besilinksminančius taip, lyg visas jų gyvenimas turėtų vieną tikslą – pakilti į sceną ir suvaidinti žmogų. Tad vasario 2 d. ir kovo 9 d., Nacionaliniame Dramos Teatre teprasideda komedija! Bilietus į spektaklį platina tiketa.lt.