Archyvai

Prekybos ir pramogų centrai

Kiekvieno didelio miesto privalumas yra tas, kad juose veikia daug prekybos gigantų, kuriuose susikoncentravę visos reikalingos parduotuvės ir pramogas siūlančios vietos. Po vienu stogu galima rasti bet ką, ko tik trokšta širdis. Vilnius savo ruožtu nėra išimtis. Trumpai galima aptarti pačius didžiausius prekybos centrus Lietuvos sostinėje.

Akropolis. Pats seniausias prekybos centras Vilniuje yra Ozo gatvėje stovintis „Akropolis“. Atidarytas 2002 m. jis jau seniai užsitarnavęs lankytojų simpatijas kaip vieta, kurioje galima ne tik apsipirkti, bet ir smagiai praleisti laiką. Čia veikia daug pasaulinio garso gamintojų parduotuvių, platus drabužių ir avalynės pasirinkimo tinklas. Ypač „Akropolis“ pasižymi didele pramogų pasiūla, nes čia veikia ne tik barai, restoranai ir kitos maitinimo įstaigos.

Pačiame prekybos centre veikia didžiulė ledo arena. Tai visų čiuožinėjimo mėgėjų traukos centras. Netgi nebūtina tempti savo pačiūžas į prekybos centrą — čia pat savo paslaugas siūlo nuomos agentūra. Ant „Akropolio“ ledo dažnai galima pamatyti ne tik griuvinėjančius mėgėjus, bet ir įspūdingus triukus demonstruojančius profesionalus. Tad ieškantiems aktyvaus poilsio — tai puiki vieta apsilankyti. Arena atvira čiuožėjams nuo 8 val. ryto iki pat vidurnakčio.

„Akropolyje“ yra ir didelis kino teatras. „Forum Cinemas“ grupei priklausančio tinklo padalinys šiame prekybos centre nuolat siūlo kino mėgėjams pačius naujausius filmus, yra organizuojami festivaliai, o vieną kartą per mėnesį vyksta ir vadinamosios „Yomayo“ dienos, kai bilietas į kiną tekainuoja 8 litus.

Dar viena pramoga „Akropolyje“ siūloma boulingo fanams ir gerbėjams. Tai pats didžiausias boulingo klubas visoje Lietuvoje, patraukliomis kainomis viliojantis kiekvieną šio žaidimo mylėtoją. Be to, boulingas čia žaidžiamas iki pat vėlumos (savaitgalį iki 1 val. nakties), todėl galima mėgauti ne tik žaidimu, bet ir bokalu alaus ar nueiti pavalgyti į vieną iš daugybės restoranų „Akropolyje“.

Panorama. Šis didžiulis, net 129 tūkstančius kvadratinių metrų užimantis prekybos centras, stovi Žvėryno mikrorajono prieigose, Saltoniškių gatvėje. „Panorama“ išsiskiria savo erdvumu ir patogumu. Čia įrengta gausybė liftų ir eskalatorių, aplinka be galo šviesi, o didžiulis architektūrinis projektas tarnauja visų lankytojų poreikių patenkinimui.

Net neverta plačiau kalbėti apie didžiulį prekių ir paslaugų pasirinkimą, kuris yra esminė kiekvieno didelio prekybos centro detalė. Tačiau „Panorama“ nuo kitų prekybos centrų Vilniuje skiriasi tuo, jog čia įrengta pirmoji Lietuvoje uždara elektrinių kartingų trasa. Pastarojoje jėgas išmėginti gali draugų būrys, kartodrome rengiamos varžybos, o nugalėtojai apdovanojami specialiais prizais. Šia pramoga galima mėgautis kiekvieną dieną, darbo laikas — net iki 10 valandos vakaro.

 

„Panorama“ taip pavadinta ne veltui, kadangi čia yra gausybė restoranų, kurie susikoncentravę trečiajame prekybos centro aukšte, vadinamojoje „Apžvalgos aikštelė“. Nuostabūs į Vilnių atsiveriantys vaizdai ir taip skanų maistą padarys dar skanesnį. Savo vardą „Panorama“ pateisina ir pasitikdama lankytojus, nes prie įėjimo įrengta fotomenininkų paroda, kurioje užfiksuoti įspūdingi Vilniaus kraštovaizdžiai.

Ozas. Visiškai šviežias, dar tik rugpjūčio 20 d. atsidaręs prekybos centras „Ozas“ jau dabar yra užsitarnavęs puikią reputaciją. Čia galima surasti gausybę parduotuvių, kurių nėra kituose prekybos centruose Vilniuje (tokia buvo pagrindinė „Ozo“ vizija — unikalumas ir išskirtinumas).

Vis dėlto didžiausia naujiena ne tik Lietuvos, bet ir visų Baltijos šalių pramogų rinkoje, reikėtų laikyti „Oze“ veikiantį šeimos pramogų centrą „X-Planet“. Tai gausybę skirtingų veiklos rūšių siūlantis ekstremalus pramogų parkas, kuriame linksmai laiką gali praleisti tiek jaunas, tiek senas.

Vien per pirmąją veiklos savaitę čia apsilankė net 17 tūkstančių pramogautojų. Jie galėjo rinktis tarp gausybės skirtingų išbandymų. Populiariausias iš jų buvo 6 metrų aukštyje esantis kliūčių ruožas „X-Trail“. Jame galima pasijausti tikru džiunglių Tarzanu, nes reikia kopinėti per kliūtis, skrieti per tarpeklius įsikabinus virvės bei patirti daugybę nenusakomų nuotykių. „X-Magnet“ atrakcionas leidžia laipioti sienomis ir lubomis kaip Žmogui-Vorui, „X-Jump“ batutai įgalina daryti neįtikėtinus trigubus saltus ore, o ant „X-Move“ interaktyvios aikštelės atsiranda galimybė kautis su ateiviais, šokti ir net žaisti virtualų futbolą su draugais. „X-Ray“ tire žaidžiami lazerinių šautuvų karai, o maksimaliems ekstremalams galima pasijusti tikru kosmonautu dirbtinėje centrifugoje „X-Treme“.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.