Archyvai

Prekybos alkoholiu draudimas nakties metu

Sostinėje, kaip ir visoje Lietuvoje, prieš laikrodžiui išmušant 22 valandą galima pamatyti tikrai įdomų vaizdą. Daugelyje mažmeninės prekybos vietų prie kasų tokiu metu nusidriekia ilgos eilės. Jose stovintys žmonės dažnai savo rankose laiko vyno butelį ar alaus skardinę. Nors reginys kartais būna ganėtinai juokingas, šiam fenomenui yra vienas paprastas paaiškinimas — Lietuvoje draudžiama prekiauti alkoholiu nuo 22 valandos vakaro iki 8 valandos ryto.

Bet visiems naktinio gyvenimo gerbėjams nevertėtų labai nusiminti. Draudimas taikomas tik prekybos centrams ir panašioms įstaigoms. Barams, klubams ir kitoms pasilinksminimo vietoms šis įstatymas negalioja. Tad jeigu sugalvojote, kad norite su draugais pasimėgauti alaus bokalu, pirmiausia žvilgtelėkite į laikrodį.

Jeigu jis dar nerodo 22 valandos vakaro, galite skubėti į vėlai dirbančią parduotuvę ir be problemų įsigyti bet kokios rūšies alkoholio. Tačiau praėjus šiam laikui, vienintelis kelias yra praverti restorano arba kokios nors kitos viešo maitinimo įstaigos duris.

Tiesa, įstatymas turi keletą išimčių. Alkoholio galima įsigyti ne tik baruose ir klubuose, bet ir tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, lėktuvuose, kurie skrenda tarptautiniais maršrutais, neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose, kuriose alkoholiniai gėrimai parduodami tik iš Lietuvos Respublikos išvykstantiems keleiviams.

Be to, nebūtina nuobodžiauti kavinėje ir laukti padavėjos, kuri jums pristatys norimą gėrimą. Kai kurie restoranai ir barai parduoda alkoholį išsinešimui, kas nėra uždrausta. Žinoma, viskas turi savo kainą. Viešojo maitinimo vietos už tokią „prabangą“ dažniausiai užsideda nemenką antkainį. Nors alkoholio kaina tokiu atveju yra kur kas didesnė negu parduotuvėje, vis dėlto sumokėti tenka mažiau negu sėdint ir mėgaujantis tuo pačiu gėrimu restorane. Tai ypač racionalus sprendimas tiems, kurie su draugais vėlai vakare nusprendė išvažiuoti į gamtą, bet vis dėlto pamiršo apie alkoholio kontrolės įstatymą.

Natūraliai iškyla klausimas ir apie masinius renginius, tokius kaip koncertai, dainų šventės, parodos, mugės, festivaliai ir t.t. Įstatymas numato, jog tokio pobūdžio žmonių susibūrimuose po 22 valandos vakaro galima prekiauti tik silpnais alkoholiniais gėrimais, t.y. tokiais, kuriuose alkoholio koncentracija yra ne didesnė negu 6%. Tiesa, parodoms taikoma šiokia tokia išimtis. Jose galima mėgautis ir vynu, nes draudimas galioja tik stipresniems negu 13% koncentracijos alkoholiniams gėrimams.

Nors įstatymas galioja palyginti neseniai, vos nuo 2009 m. sausio 1 d., tačiau Lietuvoje jau nusistovėjusi praktika besąlygiškai paklusti šiam draudimui. Tiesa, vis dar įmanoma surasti vietų, kurios užsiima nelegalia alkoholio prekyba nakties metu, bet tai yra be galo sudėtinga. Todėl prieš planuodami vakarą Vilniuje, gerai pagalvokite, ar norėsite įsigyti alkoholio ir tuo pasirūpinkite iš anksto. Priešingu atveju gali tekti laukti ankstaus ryto arba praleisti vakarą viename iš sostinės barų ar restoranų.

 

Griežtai draudžiama portale „Vilnius by night“ paskelbtą informaciją naudoti kitose svetainėse ar tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti vilniusbynight.lt kaip informacijos šaltinį.
Portalo „Vilnius by night“ administracija komentarų neredaguoja ir už juos neatsako. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, šalinsime  tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, vulgarūs, šmeižiantys, įžeidinėjantys privačius ir viešus asmenis, pasirašyti kito asmens vardu, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams ar kitaip pažeidžia įstatymus.