Archyvai

Polio Moria orkestro muzikantus gąsdina lietuviškos orų prognozės

Jau šį penktadienį, gruodžio 10 d., „Siemens“ arenoje pasirodysiantis „Le Grand Orchestre“ nerimauja dėl lietuviškų orų.

Orkestro vadybininkė M.Morchain susirūpinusi orkestro kelione Pabaltijo šalyse: „Orai Prancūzijoje dar yra geri. Tačiau naujienos apie sniegą, pūgas, šalčius ir uždaromus oro uostus nedžiugina. Stebime kokie orai bus Lietuvoje, tikiuosi mūsų neužklups baisūs šalčiai. Organizatoriai pasirūpino kelione dieną prieš koncertą, kad būtume tikri, jog nebus nesklandumų.“

Speciali „Le Grand Orchestre“ programa HOMMAGE DE PAUL MAURIAT džiugins visos Lietuvos melomanus. Bilietai tirpsta kaip pavasarinis sniegas, organizatoriai stengiasi, kad visi norintys galėtų pamatyti orkestro pasirodymą.

Kiekvienam žinomos melodijos, kurios atpažįstamos jau nuo pirmųjų garsų, skambės koncerto vakarą. Tai garsioji „Love Is Blue“, „Alouette“ (melodija iš laidos „Gyvūnijos pasaulyje“) ir žinoma „Chariot“ (vėliau gavusi pavadinimą „I Will Follow Him“).

Žymus prancūzų dirigentas, garsaus estradinio orkestro „Le Grand Orchestre“ vadovas Polis Moria gimė 1925 m. Marselyje, kur užaugo ir ilgus metus dirbo su orkestru. 1950 m. gastroliavo kartu su Charles Aznavour ir Maurice Chevalier. Vėliau glaudžiai dirbo su Charles Aznavour, kuriam parašė 135 aranžuotes. Taip pat bendradarbiavo su dainininke Mireille Mathieu.

Pasaulinę šlovę kompozitoriui 1968 metais atnešė jo kūrinys „Love is Blue“, kuris išsilaikė Prancūzijos topuose 5 savaites ir tapo pirmąja instrumentine melodija taip ilgai išbuvusia topuose nuo 1962 m.

Polis Moria turi vieną didžiausių įrašų katalogų, kuris apima daugiau kaip 1000 pavadinimų. Per savo aktyvų koncertavimo periodą išleido 126 diskus, pardavė per 40 milijonų albumų visame pasaulyje ir įvertintas prestižiniu Prancūzijos įrašų industrijos MIDEN „Gran Prix“ apdovanojimu.

Polis Moria mirė 2006 m. lapkričio 3 d. Prancūzijoje.

Orkestras po Maestro mirties savo veiklos nenutraukė. Toliau puoselėja muzikinį Polio Moria palikimą, daug koncertuoja užsienyje. Orkestro vadovu šiuo metu yra Polio Moria mokinys, dirigentas, Jean-Jacques Justafré.