Archyvai

Pirmieji kelyje link Europos vyrų rankinio čempionato – pasaulio vicečempionai kroatai

Ar Lietuva pateks į 2012 metais Serbijoje vyksiantį Europos vyrų rankinio čempionatą, lems jos sėkmė grupės rungtynėse. Lietuviai rungtyniaus antroje atrankos grupėje su ispanais, kroatais ir rumunais. Į finalinį čempionato etapą pateks pirmą ir antrą vietas atrankos grupėje užėmusios rinktinės. Jau spalio 31 d. Lietuvos rankinio rinktinė sostinės „Siemens“ arenoje susitiks su pasaulio ir Europos vicečempionais kroatais. Lietuvos rankinio gerbėjai turės progą pamatyti vieną geriausių pasaulio rankininkų kroatą Ivano Baličių.

„Kovojant dėl teisės patekti į vieną svarbiausių sporto renginį – Europos vyrų rankinio čempionatą, mūsų rinktinei burtai lėmė labai stiprias komandas. Netrukus išvykoje žaisime su ispanais, vėliau namie – su kroatais ir rumunais. Visos šios rinktinės priklauso pasaulio rankinio elitui, todėl lietuvių laukia įtemptos ir sunkios, tačiau kartu ir įdomios varžybos. Tai nedažnai pasitaikanti proga ir Lietuvos rankinio sirgaliams „gyvai“ stebėti stipriausiųjų pasirodymą, nes rungtynės vyks Vilniuje“, – sakė Edis Urbanavičius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas.

Pasak E. Urbanavičiaus, namuose žaidžiamos svarbios rankinio rungtynės padės populiarinti rankinį šalyje. Tuo tikslu Lietuvos rankinio federacija pasirašė trejų metų bendradarbiavimo sutartį dėl varžybų organizavimo Vilniaus „Siemens“ arenoje.

„Mūsų rankinio rinktinės žaidimas jau išsaugo iš sporto salių, be to, jai reikia žiūrovų, tribūnų gausmo ir palaikymo, todėl šalies rankinio rinktinė nuo šiol žais arenoje. Tikiu, kad čia ji palaipsniui surinks savo nuolatinių gerbėjų būrį, kurie jai įkvėps jėgų, žaidžiant su stipriausiais. Juk lietuviai moka palaikyti ir sirgti už mėgstamus sportininkus – tai įrodo mūsų krepšinio žaidėjų palaikymas“, – kalbėjo „Siemens“ arenos renginių skyriaus direktorius Juras Vėželis.

Pasak J. Vėželio, Lietuvos rankinio rinktinė yra paskelbta II-ąja „Siemens“ arenos namų komanda po „Lietuvos Ryto“ krepšininkų – arenoje galima bus išvysti tiek oficialias, tiek draugiškas rankininkų tarpusavio kovas.

Artimiausiose rankinio rungtynėse su kroatais šalies rinktinei atstovaus 17 žaidėjų, iš kurių 14 priklauso užsienio klubams. Į Lietuvą grįš geriausi žaidėjai: Šveicarijos „GC Amicitia“ klubui atstovaujantis Lietuvos rinktinės vartininkas Arūnas Vaškevičius, Ispanijos „Bidasoa Irun“ ekipos įžaidėjas Aidenas Malašinskas, Austrijos „HIT Innsbruck“ klubo dešiniojo krašto žaidėjas Andrius Račkauskas ir kiti. Juos treniruoja vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas, jam talkininkauja treneriai Artūras Juškėnas ir Miglius Astrauskas.

„Džiaugiuosi, kad atstovauti Lietuvai sugrįžo stipriausi mūsų rankininkai, dabar žaidžiantys Ispanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Australijos komandose. Tikiu, kad tai įpūs papildomų jėgų mūsų rinktinei ir padės jiems sužaisti stipriausias savo rungtynes. Mūsų rankinio rinktinėje žaidžia daug jaunų ir energingų sportininkų, todėl manau, kad jiems tikrai nepristigs ryžto nukauti priešininkus.“, – sakė rinktinės vyriausiasis treneris.

V. Savukynas kviečia šalies rankinio gerbėjus nepraleisti svarbių varžybų su kroatais, kurios vyks jau spalio 31 d., 18 val., „Siemens“ arenoje. Bilietais į renginį prekiauja bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“.