Archyvai

Pirmasis „Tarnybinis romanas“ švenčia jubiliejų

Neabejojame, kad daugelis prisimena vieną garsiausių kino istorijoje Rusijoje vykusį „tarnybinį romaną“, tačiau tikriausiai nedaugelis žino, kad jis nebuvo pirmasis. Dar 1971 metais pagal tą pačią istoriją buvo sukurtas telespektaklis, tačiau didesnio populiarumo nesulaukė. Užtat tikru fenomenu tapo po šešerių metų išleistas Eldaro Riazanovo režisuotas „Tarnybinis romanas“, o jau šį penktadienį kino teatruose pasirodo ir naujausia, moderni jo versija – „Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai“.

Tačiau pačios istorijos gimtadienis vis dar skaičiuojamas nuo savo „pirmojo blyno“ ir šiemet ant jo torto jau galima degti net keturiasdešimt žvakučių.

Naujausio filmo perdirbinio kūrėjai šia proga žada sukviesti visų trijų „Tarnybinių romanų“ žvaigždes ir surengti didžiulį vakarėlį, kurio aprangos kodas bus oficialūs biuro kostiumėliai bei eilutės, taip pat galvojama sukurti naują drabužių kolekciją verslo žmonėms ir pristatyti ją premjerų metu.

Statistikos departamentui vadovauja senmergė direktorė Kalugina, kurią visi draugiškai vadina „mūsų mymra“ ir niekas negalėjo pagalvoti, kad meilė bendradarbiui šią blankią, tik skaičiais besidominčią moteriškę ne tik pavers gražuole, bet ir atskleis slaptus jos talentus ir moterišką, švelniąją, pusę. Kaluginos išrinktasis – kuklus tarnautojas Novoselcevas – taip pat yra pilkas peliukas, vienas auginantis dvi atžalas, kurias jam paliko kažkur dingusi žmona.

Gyventų sau Liudmila ir Anatolijus ramiai ir atskirai, tekėtų jų gyvenimai nusistovėjusia ir gerai pažįstama vaga: ji kariautų su konkurentas, jis – kapstytųsi popierių šūsnyje ir būtų tiesiog tėvu… Tačiau netikėtai – tiek jiems patiems, tiek aplinkiniams – tarp vadovės ir pavaldinio užsimezga aistringas tarnybinis romanas.

Šiuolaikiškai interpretuotame romane vaidina puikiai pažįstamos Rusijos kino žvaigždės Svetlana Khodchenkova ir Vladimiras Zelenskij (kartu juos galėjome pamatyti ir daug simpatijų sulaukusioje komedijoje „Liubov v bolshom gorode“ bei dar sėkmingesniame jos tęsinyje). Filmą puošia ir lietuviams puikiai iš serialo „Auklė“ bei šou „Ugnis ir ledas“ pažįstama Anastasija Zavorotniuk.

Kino teatruose filmą „Tarnybinis romanas. Dabartiniai laikai“ jau galima pamatyti: