Archyvai

Pirmą kartą Lietuvoje – dubstep meistras Caspa

Kovo 10 d., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės išvakarėse į Lietuvą pirmą kartą atvyksta vienas garsiausių pasaulyje dubstep didžėjų ir prodiuserių Caspa, koncertuojantis su tokiomis žvaigždėmis kaip Lily Allen ar “Arctic Monkey”. Muzikos kritikai vieningai pripažįsta, kad ir koks “Caspa yra tikras orginalas, kuriam niekas neprilygsta”. Labai retai mūsų šalyje vykstantys dubstep stiliaus vakarėliai šį kartą bus tiesiog “nušluoti” visko griaunančio muzikos terminatoriaus iš Didžiosios Britanijos.

Pirmą kartą ne tik į mūsų šalį, bet ir į Baltijos šalis atkeliaujantis Caspa ruošia galingiausius savo hitus ir naujausius bass garsus. Į Vilniaus klubą ,,Havana Social Club’’ Caspa atvyksta ne vienas, o su nepakeičiamajuoju žmogumi-burna MC Rod Azlan. Dubstep renginys iš viso vyks per tris sales, kuriose be Caspa dar gros net 16 didžėjų. Tarp jų – daugeliui jau pažįstami Astralas, Mark Splinter, Vaiper kiti. Todėl nenuostabu, kad kelis mėnesius lauktam vakarėliui jau dabar klikuojama “metų reivo” etiketė.

Muzikos karjera prasidėjo senelių namuose

Pastaruosius metus labai madingas Caspa dažnai vadinamas tiesiog underground sinonimu, o dubstep stiliaus gerbėjai įsitikinę, kad “jei nežinai, kas yra Caspa, nežinai kas yra dubstep”. Kažkada svajojęs tapti garsiu krepšininku, dėl rimtos traumos Caspa pasitraukė iš sporto ir įkėlė koją į muzikos sceną. Tačiau jo didžėjaus karjera prasidėjo labai netradiciškai – ne mokyklos diskotekoje šokdinant klasiokus pagal populiarius šokių hitus, o… senelių namuose. Kurį laiką Caspa kiekvieną ketvirtadienį senukams grodavo ramią, lengvą muziką, o tuo tarpu galvoje dėliodavo būsimų hitų natas.

2003 metais po pseudonimu Quiet Storm sukurta daina “Bass Bins” pateko į BBC radijo topą ir nuo tada viskas įsibegėjo. Buvo įkurta jo pirmoji įrašų kompanija “Storming Productions”, vėliau – “Dub Police”. Sulaukęs didelio pripažinimo Caspa, kartu su savo kolega Rusko, įrašė miksą legendinei “Fabric” serijai, o po to sekė remiksai “Depeche Mode”, Miike Snow, “30 Seconds To Mars”, Ludacris bei Deadmau5 kūriniams. Prieš dvejus metus buvo išleistas debiutinis Caspa albumas ,,Everybody’s Talking, Nobody’s Listening’’.

Dubstep renginyje – ypatingas dėmesys garsui

Trankus, stiprus ir nepritampantis prie jokių klišių Caspa prieš vakarėlį atskleidė: “Dažnai pastebiu, kad organizatoriai padaro viską iškreiptai – pasirūpinę visomis interjero detalėmis, kuris niekam nerūpi, pastato pačią “šūdiniausią” garso aparatūrą. Tai neatleistina.”

Bet kad dubstepas – ne dubstepas be tinkamos garso aparatūros, renginio organizatoriai žinojo ir be Caspa pamokų. Tą vakarą pačiu geriausiu įgarsinimu klube ir stipriausiais “subais” rūpinsis komanda “soundboys.lt”. Jie tvirtina, kad geram renginiui atiduos visą savo aistrą ir žinias, kad Caspa skambėtų kaip priklauso.

Išankstinius bilietus galima įsigyti ,,Bilietų pasaulio’’ internetiniame puslapyje bei kasose.