Archyvai

Per krizę lietuviai linksminasi dažniau, bet pigiau

Lietuvoje ir jos kaimyninėse šalyse pramogų dovanų perkama žymiai daugiau nei prieš metus, tačiau pinigų dovanoms išleidžiama mažiau. Brangiausias dovanas renkasi Lenkijos, pigiausias – Lietuvos gyventojai, tokius rezultatus pateikia įspūdžio dovanų parduotuvės LaisvalaikioDovanos.lt atliktas tyrimas.

Nepaisant ekonominio sunkmečio, 2009 m. lietuviai įsigijo 60 proc. daugiau laisvalaikio dovanų nei prieš metus. Latvijoje laisvalaikio dovanų prekyba išaugo 50 proc., Estijoje – 24 proc. Daugiausiai laisvalaikio dovanų įsigyjama Lenkijoje: 2009 m. šioje šalyje parduotų laisvalaikio dovanų kiekis ir apyvarta augo net tris kartus.

Lenkai praėjusiais metais ne tik pramogavo daugiau, bet ir mėgavosi brangesniais laisvalaikio praleidimo būdais. Vidutinės išlaidos pramoginėms dovanoms Lenkijoje išaugo 40 proc. ir mūsų valiuta siekė 325 Lt. Tuo tarpu Lietuvoje laisvalaikio dovanoms išleidžiama beveik tris kartus mažiau -130 litų. Latviai laisvalaikio dovanoms vidutiniškai išleidžia apie 152 litus, estai – 180 litų. Anot LaisvalaikioDovanos.lt atstovo, populiariausios visose šalyse buvo įvairios degustacijos, grožio procedūros bei kitos pramogos, kurių kaina svyruoja nuo 50 iki 200 Lt.

Dovanoms skiriamų pinigų krepšelis 2009 m. Lietuvoje sumažėjo 35 proc., Latvijoje – 18 proc., Estijoje – 9 proc.

„Pastebimai geresni pardavimai Lenkijos rinkoje mūsų nestebina. Lenkija, palyginti su Baltijos šalimis, kur kas lengviau išgyvena ekonominį nuosmukį. Tačiau prekyba Baltijos šalyse nesustojo ir net augo, klientų skaičius šiais metais jau viršijo 30 tūkstančių“, – teigia LaisvalaikioDovanos.lt projekto vadovas Rokas Černiauskas.

Šiuo metu populiariausios laisvalaikio dovanos Lietuvoje yra šokolado fondiu (45 Lt), jodinėjimas žirgais (70 Lt), įvairūs masažai (nuo 60 Lt). Iš ekstremalių pramogų lietuviai dažniausiai renkasi skrydį parasparniu (100 Lt) arba sklandytuvu (150 Lt).

Lenkijoje ir Latvijoje ypač mėgstamos išskirtinės pramogos. Viena populiariausių dovanų Lenkijoje yra pasivažinėjimas sportiniais Lamborghini arba Porche automobiliais. Latvijoje dažnai dovanojamas nusileidimas sportinėmis rogutėmis (bobslėjumi). Pastarąją pramogą noriai perka ir lietuviai, kadangi LaisvalaikioDovanos.lt suteikia galimybę pramogauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Artimiausiuose LaisvalaikioDovanos.lt planuose – unikali dovana – skrydis į kosmosą. Šios pramogos jau teiraujasi ne tik klientai Lenkijoje, bet ir Lietuvoje.

Dažniausiai laisvalaikio dovanos perkamos internetu LaisvalaikioDovanos.lt internetinėje parduotuvėje, nors dovanų kuponai yra platinami ir pagrindiniuose prekybos centruose MAXIMA, RIMI, „Bilietų pasaulis“ kasose.

Ketverius metus veikianti internetinė įspūdžio dovanų parduotuvė LaisvalaikioDovanos.lt savo svetainėje siūlo daugiau kaip 200 netradicinių būdų šauniai praleisti laiką įvairiuose Lietuvos miestuose bei užsienyje. Lietuvos kompanija turi filialus Lenkijoje, Latvijoje bei Estijoje.