Archyvai

Penktadienio išbandymas su dideliu garsu ir dubstep žvaigždėmis

“Pasiimkite ausų kištukus! Bus daug garso, bet mažai šviesos…” – pašiepia jau kultinę tapusią Egio citatą penktadienio dubstep renginio “Kick” organizatoriai. Jie jau netrukus pakvies ir į dar vieną didelį elektroninės muzikos renginį, septintąjį festivalį “Blitzkrieg”.

Jau rytoj, vasario 24 d., sostinės “Ūkio banko teatro arenoje” į pirmą kartą vykstančio renginio “Kick” sceną lips dvi dubstep muzikos žvaigždės. Tai britai “Bare Noize” ir “Bar 9”. Šie ne taip seniai karjeras pradėję kūrėjai šiandien diktuoja dubstepo madas ir kasdien kopia aukštyn. Pirmą kartą į mūsų šalį atvykstančius svečius “apšildys” Mark Splinter, Vaiperis bei M-Theory.

Verta pažymėti, kad į Lietuvą atvyksta prieš savaitę “Grammy” apdovanoto albumo bendraautoriai. Šiuo metu bene pats garsiausias dubstep muzikos prodiuseris Skrillex šių metų “Grammy” apdovanojimuose atsiėmė net 3 statulėles, tarp kurių – už metų šokių muzikos albumą “Scary Monsters And Nice Sprites”. Būtent šiame netikėto populiarumo sulaukusiame diske galime išgirsti dvi Skrillex kompozicijas, atliktas su “Bare Noize”. Priminsime, kad vos prieš kelis metus susikūręs trio “Bare Noize” sukūrė garsųjį Medison feat. Skrein kūrinio remiksą. Jis tapo vienu iš svarbiausių 2010 m. dubstepo “himnų“ – “Harry“. Taip pat jie perdirbo tokių muzikos žvaigždžių kaip Lady Gaga bei Tinie Tempah kūrinius.

Kiti “Kick” svečiai – “Bar 9” siaučia “Youtube”, kur jų kompozicijas ir remiksus perklausė per 50 milijonų žmonių. Rekordas – britų remiksuota “Example” kompozicija “Kickstarts”, kurią perklausė net 6,5 milijonų kartų. Šis, daugelio reiverių nuolat suktas “Bar 9” remiksas, akimirksniu išgarsėjo tarp visų dubstep muzikos gerbėjų.

Ausų kištukų reikės ne tik dėl svečių dubstepo keliamo ypatingo triukšmo, bet ir dėl neįtikėtino kiekio garso. Dubstep muzika neįsivaizduojama, be milžiniškų ir ypatingai gerai sureguliuotų garso sistemų. Sakoma, kad svarbiausia daug “subų”, o šiame renginyje jų tikrai netrūks. Ketvirčio diskotekos garsu rūpinasi “Rammstein” bei “Depeche Mode” koncertus įgarsinusios kompanijos specialistai. Jie jau įvertino arenos akustiką, padarė svarbiausius matavimus, o dabar kruopščiai planuoja kiekvieną smulkmeną. Iškalbinga, kad dėl technikos gausos, keliasdešimt didelių koncertų atlaikiusioje arenoje pirmą kartą bus naudojamas papildomas elektros įvadas.

"Dubstepo scena šiandien yra tarp svarbiausių pasaulio muzikos stilių, o šį penktadienį turėsite šansą paragauti sunkiausios dubstepo pusės! Jūsų ausų būgnelius sprogdins net dvi DJ bombos iš mano gimtinės”, – sako vienas didžiausių dubstep muzikos populiarintojų Lietuvoje britas Markas Splinteris.

Tad didžiausias dubstepo renginys šį ketvirtį jau šį penktadienį, Vilniaus “Ūkio banko teatro arenoje”.