Archyvai

Penktadienį Vilniuje gros Suomijos roko žvaigždės „Amorphis“

Lapkričio 4d., penktadienį, pirmą kartą Lietuvoje pasirodys Suomijos sunkiosios muzikos veteranai – „Amorphis“, pristatysiantys savo naujausią albumą. Vilniuje „Propagandos“ klube vyksiančiame koncerte žymiesiems suomiams talkins du progresyvaus metalo kolektyvai: ispanai „Nahemah“ ir norvegai „Leprous“.

 

Nuo pat įsikūrimo 1990-aisiais „Amorphis“ niekada nebijojo eksperimentuoti su savo kuriama muzika. Karjerą pradėjusi nuo death metalo, dabar grupė pristatoma kaip progresyvaus roko/melodingojo metalo atstovė, tačiau ir vienu, ir kitu kūrybiniu periodu šis kolektyvas sugebėjo sėkmingai realizuoti savo muzikines idėjas ir taip tvirtai užsitikrino pasaulinio garso grupės vardą tarp sunkiosios muzikos gerbėjų.

 

Šių metų gegužę sunkiai į kokius nors muzikos rėmus telpanti grupė išleido savo dvyliktąjį studijinį albumą – „The Beginning of Times“, į kurio pristatymo turą įtraukta ir Lietuva, „Amorphis“ pasirodymo laukusi daugiau nei dvidešimt metų. Koncerto metu bus galima išgirsti ne tik pačios „šviežiausios“ kūrybos, bet ir senesnių, žinomų, jau pamėgtų kūrinių.

 

Paprastai stereotipinis suomis piešiamas kaip santūrus, tylus, uždaras žmogus, tačiau „Amorphis“ nariai neatitinka šio stereotipo. Gyvybingi pasirodymai, techniškai atliekama muzika, charizma spinduliuojantis vokalistas Tomi Joutsen priverčia pajudėti ne vieną klausytoją.

 

Grupės gerbėjai Lietuvoje gali tikėtis ne tik energingo, nuoširdaus pasirodymo, bet ir tikros suomiškos kokybės. Koncerto pasiruošimui „Amorphis“ skirs kone visą dieną, o šviesos ir garso įranga bus pradėta ruošti jau nuo ketvirtadienio.

 

Publiką „apšildysiantys“ kolektyvai tai pačios grupės „Amorphis“ pasirinkimas, kuriuo liko patenkinti ir organizatoriai. Nors šiauriečiai „Leprous“ ir pietiečiai „Nahemah“ skiriasi savo temperamentu, kuriamos muzikos ypatybėmis, tačiau drąsus eksperimentavimas kūryboje, naujų saviraiškos būdų paieškos leidžia lygiavertiškai stovėti vienoje scenoje kartu su „Amorphis“.

 

AMORPHIS koncertas vyks lapkričio 4 d. Vilniaus klube „Propaganda“ (V.M.Putino g. 5).