Archyvai

Penktadienį „Gravity“ – geriausia drum'n'bass didžėja D. Britanijoje, šeštadienį – kojomis grojantis Pascal Kleiman

Praėjusį penktadienį per James Holden pasirodymą beveik 500 žmonių surinkusiam klubui „Gravity“ šis savaitgalis bus dar labiau „žudantis“. Už pulto pamatysime dvi skirtingų stilių žvaigždes, du ypatingus debiutus. Tai puikiai pasauliui pažįstama moteris ir vyras, kuriuos riša ilgametė patirtis ir beprotiška meilė savo muzikai.

Jau šį penktadienį užsups „Amenų Brolių“ naktis su ilgamete legendinio Goldie muzikine partnere DJ Storm. Bene iškalbingiausiai skamba faktas, kad šiais metais ji pripažinta geriausia drum’n’bass didžėja D. Britanijoje. O šeštadienį pirmasis psy trance muzikos renginys klube „Gravity" nuo pat jo atidarymo 2001-aisiais. Renginyje su pliuso ženklu „G In Psy“ pasirodys daugeliui jokių pristatymų nereikalaujantis Pascal Kleiman.

Pirmoji drum’n’bass didžėja moteris pasaulyje?

Pirmąją moterimi didžėja drum’n’bass scenoje, vadinama Storm, per savo dvidešimties metų karjerą keliolika kartų apsuko aplink pasaulį. Tiesa, į Vilnių ji atvažiuoja pirmą kartą. Viena karta Storm prisimena dar iš vieno pirmųjų drum’n’bass muzikos moterų dueto „Kemistry & Storm“. Nuo 1991-ųjų šis tandemas valdė D. Britaniją. Deja, 1999-aisiais autoavarijoje žuvo Kemistry, tačiau visų širdyse liko jų išties nuostabi „DJ Kicks“ vardinė kompiliacija.

Kita pusė žmonių ją žino dėl to, kad ji yra ilgametė legendinio Goldie muzikinė partnerė įrašų kompanijoje „Metalheadz“ bei už pulto. Britė iki plaukų šaknų yra didžėja iš didžiosios „d“ ir tuo panaši į klube „Gravity“ itin palankiai sutiktą Anne Mary Hobbs. Nenuostabu, kad 2010-ais Storm buvo pripažinta kaip geriausia drum’n’bass didžėja Britanijoje. Tuo viskas ir pasakyta.

„Moteris už pulto yra žavu, drum’n’bass didžėja moteris yra penkiaguba šventė. O kai išgirsti, kas ji – pradeda drebėti kojos. Storm visą laiką buvo mano svajonių moteris. Todėl visi atėję su gėlėmis vakaro damai, galės tikėtis geriausios bilieto kainos,“ – sako renginio šeimininkas JaZzy, kuris kartu su Drumm ir Cr-Edit taip pat pasirodys penktadienio renginyje.

Pascal Kleiman – didžėjus, nugalėjęs viską

Šeštadienį už pulto „The Amazing Pascal, or the DJ who spins with his feet" arba tiesiog Pascal Kleiman. Rankų neturintis prancūzas įveikė negalią, nugalėjo pats save ir įgyvendino savo svajonę – būti DJ. Visus setus psy trance profesionalas groja tik kojų pagalba. Visame pasaulyje žinomas miklusis didžėjus nuolatos pasirodo didžiausiuose renginiuose bei begalėje televizijos šou. Juose visada besišypsanti žvaigždė pristato savo neįtikėtiną talentą.

""

Pascal Kleiman

Visgi tikrai ne dėl grojimo kojomis Pascal Kleiman išgarsėjo tarp muziką „suprantančių“ žmonių visame pasaulyje. Jo sugebėjimus už pulto ir muzikinį skonį liaupsino ne vienas gerai žinomas pasaulio didžėjus, daugybė žurnalų. Nenuostabu, kad prancūzas scenoje grojo kartu su pačiu Laurent Garnier bei pasirodė garsiajame Ispanijos festivalyje „Sonar“.

Šeštadienį „G In Psy“ renginyje, kartu su svečiu iš Prancūzijos, gros legendinis „Strokes Temple“ vakarėlių herojus, turbūt jau kokiam tūkstantyje renginių grojęs DJ Saga. Jis pristatys ne tik DJ setą, bet ir savo gyvą programą. Už klubo dekoracijas psy trance tema bus atsakingas ne vieną tokio muzikos stiliaus renginių suorganizavęs Shoom.

Pascal Kleiman video: