Archyvai

Pavasario lygiadieniui – romantinės muzikos koncertas

Šį šeštadienį, kovo 19 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje tikras pavasario šėlsmas – romantiškos ir pakilios muzikos programą parengė Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas žymaus vokiečių dirigento Georgo Grüno.

Visą šią savaitę choro „Jauna muzika“ dainininkai, jaunieji dirigentai iš Lietuvos ir Lenkijos, gilinasi į vokiečių romantinės muzikos interpretavimo subtilybes. Bažnytinės muzikos specialistas, pedagogas, Saarbriukeno kamerinio choro vadovas Georgas Grünas koncertui parinko Peterio Corneliuso ir Felixo Mendelssohno opusus bei Lietuvoje itin retai skambančias Gustavo Mahlerio instrumentinių kūrinių ir Roberto Schumano solinių dainų transkripcijas. Pasak choro „Jauna muzika“ vadovo Vaclovo Augustino, tai specifinis ir labai retai Lietuvoje atliekamas repertuaras.

Didžioji dalis programos – tai vokiečių choro dirigento ir muzikologo Clytuso Gottwaldo daugiabalsės aranžuotės. Šio muziko svarba šiuolaikinei chorinei muzikai neabejotina. Jis įkūrė Scola Cantorum Stuttgart, kuriam dirigavo visą jo egzistavimo laiką – trisdešimt metų, o chorinėse transkripcijose, apimančiose tokių autorių kaip F. Schubertas, H. Berliozas, R. Wagners, H. Wolfas ir kt. kompozicijas, C. Gotwaldas tradicinei muzikai pritaikė šiuolaikinės muzikos komponavimo technikas. 80-mečio proga garsioji „Carus Verlag“ leidykla išleido pirmąją išsamią jo chorinių aranžuočių kompaktinę plokštelę. Šie kūriniai buvo atlikti prof. Georgo Grüno vadovaujamo choro. Pasak vokiečių muzikos žurnalo „Fono Forum“, dirigento interpretacija preciziškai perteikia C. Gottwaldo koncepciją ir mikroskopiniu tikslumu atskleidžia kūrinių daugiasluoksnį žavesį bei rafinuotą skambesį.

Tad neeiliniame koncerte „Speculum naturae et animae“ kovo 19 d. klausytojas ne tik galės išvysti skirtingus dirigentus, lyginti choro valdymo technikas, stebėti magiškus ženklus ore brėžiančias jų rankas, bet ir išgirsti sielą masinančius daugiafunkcinius akordus, valso ritmu skriejančias melodines linijas ar intensyvius siužetinius pasakojimus.

Bilietus platina – bilietai.lt