Archyvai

Pavasarinė “CULTURE LIVE” koncertų puokštė

Kalendoriaus lapeliui bylojant apie bundantį pavasarį, o Kaziuko mugei subruzdus miestų gatvėse – koncertų sales užpildys nuotaiką šildantys muzikiniai pasirodymai. Kiekvienas savaitgalis, tarsi pražydusi įvairiaspalvė pavasario puokštė, klausytojams dovanos skirtingo žanro koncertus, leisiančius patenkinti įnoringiausią, šilumos ir meilės išsiilgusio, muzikos mylėtojo kaprizą…

Jau šį šeštadienį, kovo 5 dieną, Kauno Filharmonijoje aidės vyrų ansamblio “Quorum” balsai. „Quorum“ – įspūdinga 7 vokalistų grupė, savo talento dėka gebanti suteikti naujų atspalvių įvairiems muzikos žanrams, nuo viduramžių choralo iki “The Beatles”. Koncerto programa skambės išskirtinai a cappella (be muz. instrumentų pritarimo). „Quorum” balsai, pasitelkdami vokalinę perkusiją („beatbox“), pakvies klausytojus į nepamirštamą muzikinių stilių kelionę laiku.

Kovo 14 d. Kauno filharmonijoje – „Gaio De Lima Quintet“ su programa „Brazilijos karštis“. Gaio De Lima yra charizmatiškas multiinstrumentalistas ir vokalistas, pripažinimo sulaukęs ne tik savo gimtojoje Brazilijoje, bet ir Europoje. Muzikantas, kartu su savo ilgamečiu bičiuliu, gitaristu Vitor Celestino ir puikiais jaunosios kartos Lietuvos džiazo muzikantais Remigijumi Rančiu, Dariumi Rudžiu bei Mykolu Bazaru kovo 14 d. surengs išskirtinį koncertą Kauno filharmonijoje. Programoje skambės karšti brazilų muzikos ritmai, nuspalvinti džiazo tonais. Muzikantai atliks originaliai aranžuotus latino muzikos standartus, taip pat galėsime išgirsti keletą originalių Gaio De Lima bei Remigijaus Rančio sambos ritmu pulsuojančių kompozicijų.

Kovo 26 d. Vilniaus Taikomosios dailės muziejuje, Kovo 30 d. Kauno filharmonijoje, Balandžio 2 d. Šiaulių koncertų salėje “Saulė”, publiką pradžiugins Kostas Smoriginas ir Olegas Ditkovskis. Turbūt nėra nei vieno abejingo šlageriais tapusioms dainoms „Paukščiai” ir „Aš mylėjau tave, tau nežinant”. Aktoriai, dainų autoriai ir atlikėjai Kostas Smoriginas ir Olegas Ditkovskis atliks gražiausias savo balades ir keletą naujų autorinių dainų. Paklaustas, už ką publika myli bardų dainas, Olegas Ditkovskis atsakė: „Už paprastumą, nuoširdumą, už sukurtą, o ne už padarytą dalyką. Aš scenoje neturiu linksminti ar liūdinti, aš įžengiu į ją išjausti visa tai, ką dainuoju, drauge su kitais. Ir tai yra daug tikriau nei kokie nors šviesų ar scenografijos efektai. Žmogus čia ateina kaip išpažinties, išklausydamas, kas kitiems skauda, pats prisipažindamas, kad ir jam skauda. Tai tiesioginis, subtilus ir intymus bendravimas. (Delfi.lt)Koncertas bus skirtas visiems išsiilgusiems nuoširdžios, prasiskverbiančios iki širdies gelmių muzikos.