Archyvai

Parodoje „Vaikščiojantis menas“ – Italijos batsiuvystės tradicijų ir mados istorija

Apkeliavusi daugelį Europos ir pasaulio šalių, birželio 2 d. į Lietuvą atvyksta paroda „Vaikščiojantis menas“, atskleisianti gilias Italijos batsiuvystės tradicijas bei mados raidą nuo Senovės Romos laikų iki šių dienų. Parodos lankytojai turės galimybę išvysti išskirtinius žymiausių Italijos batų kūrėjų modelius, tarp jų – baleto primadonos Carla Fracci puantus ar futbolo žvaigždės Francesco Totti sportinius batelius.

Italijos Respublikos dienos proga parodą pristato Italų kultūros institutas ir Romos kultūros asociacija „Colosseum“.

„Abejoju, ar kas galėtų pasakyti, kada žmogus pirmą kartą apsiavė batus ir kaip jie atrodė. Aišku viena – atsiradę kaip būtinybė, batai labai greitai įgavo didelę socialinę ir psichologinę galią, tapo statuso simboliu“, – pasakojo „Colosseum“ atstovas Luciano Calosso.

Anot pono L. Colosso, paroda atskleidžia unikalų įvairių laikmečių Italijos kūrėjų požiūrį į meną, kultūrą, teoriją ir meistriškumą, o eksponuojamą avalynę avėjo garsūs aktoriai ar operos dainininkai.

Dvi savaites Vilniaus prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ vyksiančioje parodoje lankytojams taip pat bus pristatyti išskirtiniai bateliai iš dizainerių Donna Karan, Emilio Pucci, Marc Jacobs, Christian Lacroix bei tokių mados namų kaip „Kenzo“, „Givenchy“, „Celine“ visų laikų kolekcijų.

„Batsiuvystė yra neatsiejama turtingos Italijos kultūros dalis. Man be galo malonu, kad turime galimybę su tokią didelę meninę vertę turinčia kolekcija supažindinti ir Lietuvos gyventojus“, – sakė Italų kultūros instituto direktorė Stefania Del Bravo.

Pirmą kartą paroda „Vaikščiojantis menas“ buvo surengta 2006 metais Argentinoje. Nuo to laiko ją aplankė per 5 mln. Amerikos, Egipto, Kinijos, Korėjos didžiųjų miestų gyventojų.